Surčinci odoleli na BASK-u

BASK i Jedinstvo prvi pratioci dvojca koji pretenduje na plasman u Prvu ligu Srbije, Teleoptika i Brodarca, sastali su se danas na stadionu kraj Careve ćuprije. Utakmica osim takmičarske draži ima značaja i u borbi za treće mesto, a teren BASK-a  pruža izvanredne uslove za igru, jer je na početku prvenstva postavljen "veštak" najnovije generacije.

BASK startuje snažno,  dolazi u vođstvo već u 7. minutu preko Pađena, koji je izašao sam ispred Prodanovića i lagano plasirao loptu ispod njega. Nedugo zatim i Mitrović izlazi pred Prodanovića koji mu je nogom odbranio šut sa 10 metara, igrao se 12. minut. Dva minuta kasnije Mitrović je ponovo sam ispred golmana Jedinstva, ovaj mu opet brani šut, ovog puta sa samo pet metara udaljenosti.

BASK je mnogo bolje otvorio utakmicu, dok su Surčinci delovali smušeno i pomalo izgubljeno. Posle udarca iz ugla u 29. minutu domaći imaju još jednu priliku za uvećanje vođstva. Najviši u skoku je Pađen, lopta posle njegovog udarca glavom, sa pet metara, odlazi kraj same stative. Tek nakon pola sata igre gosti su se oslobodili pritiska i počeli da igraju otvorenije. Priliku za izjednačenje su imali pet minuta pred kraj poluvremena, izveden je korner, Jerović je sa par metara šutirao, a golmana Lazarević panterskom paradom zaustavio udarac.

Nastavak susreta protiče u konstanstnim napadima gostiju, ali prilika nema sve do 59. minuta, kad nakon lepe kombinacije Jovanovića i Nikolića, ovaj drugi šutira sa desetak metara, ali biva izblokiran. U 67. minutu penal za goste. Jovica Lazarević neoprezno startuje na Gavrilovića u svom kaznenom prostoru i Jeknić pokazuje na belu tačku. Nepogrešiv je bio kapiten Popović, poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Gosti nastavljaju sa napadima, Gavrilović se našao sam na 13-14 metara od gola u 76. minutu i snažno šutirao, istakao se Korać koji je odbranio uz pomoć prečke. U 85. minutu divan dupli pas Gavrilovića i Popovića, ovaj drugi šutira sa 12 metara, ponovo se Korać istakao paradom i vrhovima prstiju loptu poslao u korner.
Krajnji rezultat 1:1 je i najpravedniji, svakoj ekipi je pripalo po poluvreme. Sledeće kolo igra  se za tri dana, BASK-a će biti gost ekipi OFK Mladenovca, dok Jedinstvo u Surčinu dočekuje drugi OFK, onaj sa Karaburme.

BASK - JEDINSTVO 1:1 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Pađen 7.min (BASK), Popović 68.min (Jedinstvo). KARTONI: Radičević i Petrov (BASK), Milanović i Popović (Jedinstvo).
BASK: Ma.Lazarević (Korać), Pupovac (Pantelić), Bašanović, Antić, J.Lazarević, Ml.Lazarević (Ostojić), Radičević (Radunović), Stojanović (Petrov), Pađen, Hebilji, Mitrović.
JEDINSTVO: Prodanović, Anđelković (A.Đunisijević), D.Đunisijević, Popović, Ambruš, Milanović, Gavrilović, Jovanović, Nikolić, Žmirić, Jerović (Goronja).

Radnički (O) 2 : 0 TEK Sloga
Zvezdara 3 : 1 GSP Polet Dorćol
BSK Borča 1 : 1 Brodarac
Teleoptik 3 : 0 Lokomotiva
OFK Beograd 1 : 0 Sinđelić
BASK 1 : 1 Jedinstvo