Zaječarci vratili uzdrmano samopouzdanje sa starta prvenstva

Detalj sa meča Timok 1919 - Trstenik PPT (foto: temporadio.rs)

U okviru 21. kola Srpske lige Istok fudbaleri Timoka 1919 danas su pobedili, na svom terenu, ekipu “Trstenik PPT” rezultatom 2:0 (2:0). Ovom pobedom zaječarci su vratili uzdrmano samopouzdanje sa starta prolećnog dela prvenstva. Utakmica je počela minutom ćutanja u čast preminulog Radomira Kalčevića koji je u sezoni 1980/81 obavljao funkciju Predsednika Skupštine Timoka koji je tada bio član Druge lige. Od samog početka meča videlo se da “beli labudovi” žele pobedu i da neće tako lako odustati od borbe za ulazak u Prvu ligu Srbije. I ovog puta je odbrana Timoka, kojom su komandovali iskusni Miloš Gardić i Stefan Rudić pokazala zašto je najbolja u ligi. Gosti iz Trstenika nisu uputili ni jedan šut u okvir gola golmana Aleksandra Jovanovića.

Prvo uzbuđenje na utakmici zabeleženo je u 28. minutu kada je u šesnaestercu gostiju oboren Ivan Davidović ali glavni sudija Miloš Tošić iz Niša to nije okarakterisao kao jedanaesterac. Nedugo zatim, u 35. minutu, ponovo je brzonogi Ivan Davidović, inače ovogodišnje pojačanje Timoka iz komšijskog Hajduk Veljka, prodirući sa desne strane oboren na ivici šenaesterca. Slobodan udarac je izveo Igor Pantić oštrim udarcem po zemlji, lopta je dugo putovala ali je na kraju završila u mreži golmana Slađana Mitića. U 37. minutu beležimo povredu najboljeg strelca Timoka u jesenjem delu prvenstva Ivana Dragićevića koga je zamenio Nemanja Lapčević. Već u 41. minutu, u jednoj gužvi u šesnaestercu, Ivan Davidović je postigao drugi gol za Timok i time zaslužio titulu “igrač utakmice”. Mogao je Timok i do 3:0 pred sam kraj prvog poluvremena, ali igrači nisu bili dovoljno skoncentrisani posle odlično izvedenog kornera mlađanog Ognjena Nikolića.

U drugom poluvremenu su oba trenera zamenama pokušali da dođu do bolje igre ali mreže su mirovale. Jedino uzbuđenje je bilo u 52. minutu kada je Ognjen Nikolić brzo sa loptom prodro po levoj strani i centrirao ali se Nemanja Lapčević nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Miloš Grujić iz Niša, pomoćnici Miloš Tošić iz Vlasotinca i Milan Đorđević iz Leskovca. Strelci: Igor Pantić u 35. minutu i Ivan Davidović u 41. minutu. Žuti kartoni: Stefan Knežević, Ognjen Nikolić i Aleksandar Jovanović (Timok 1919), Đorđe Đorđević i Milan Milić (Trstenik PPT).
TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Ranđelović (Uroš Nikolić), Pantić (Trifunov), Miloš Cvetković, Dragićević (Lapčević), Ognjen Nikolić (Ristić), Davidović (Miloš Nikolić), Rudić, Gardić.
TRSTENIK PPT: Mitić, Aleksić, Đorđe Đorđević, Aksentijević, Milić, Stanković (Vukosavljević), Radović, Brborić (Egerić), Vukčević, Todorović (Nemanja Đorđević), Đonić.

Izvor: temporadio.rs

Pčinja 1 : 0 Vlasina
Timok 1919 2 : 0 Trstenik PPT
Dunav 2 : 0 Kablovi
OFK Sinđelić 0 : 1 Jedinstvo (P)
Radnički (S) 4 : 0 Mladost