Mihajlović rešio pobednika u Đurđinu

Ekipa FK Đurđin - foto: Predrag Maravić

Utakmica je bila borbena sa obe strane po hladnom i suvom vremenu. Domaćini su imali bezbroj šansi za golove, pogađali prečke i stative, promašili penal u 78. minutu, kada je Lazar Mojić šutirao sa bele tačke, lopta udara u stativu i odbija se u naručje golmana gostiju iz Nadalja Novaka Bagaša.

U 18. minutu kapiten Đurđina Nikola Stantić iz slobodnog udarca sa 19 metara pogađa prečku. Potom šanse za gol ne koriste domaći igrači Vuković, Skenderović, Matković... Nakon promašenih šansi usledio je šok za domaće, gosti dolaze u vođstvo od 0:1 u 33. minutu. Slobodan udarac za goste sa 18 metara izveo je Vladimir Mihajlović, oštim šutem šalje loptu u desne rašlje nemoćnog golmana Đurdjina Dragana Sarića.

U drugom poluvremenu domaćini atakuju na mrežu gostiju, stvaraju sijaset šansi koje ne koriste, sem Ilije Bbilbije koji postiže gol  u 67. minutu za izjednačenje 1:1. Gosti u 74. minutu dolaze do novog vođstva 1:2. Opet je slobodan udarac sa 25 metara izveo Mihajlović, lopta pogađa živi zid domaćina vara Šarića i završava u mreži.

Lazar Mojić slabo je šutirao penal za domaće

Penal za Đurđin u 78. minutu promašio je Mojić. Imali su domaćini u poslednjih desetak minuta pet šansi za izjednačenje, ali je golman Bagaš odlično branio i sačuvao svoju mrežu. Neverovatno je šta su  domaći igrači promašili i ostali bez bodova na svom terenu.

Marinko Stantić predsednik Đurđina nakon meča je izjavio: Ne mogu da verujem šta smo sve danas promašili i ostali bez bodova. Imamo mladi ekipu, prosek je 20 godina. Svi momci su iz Đurđina. Igraju iz ljubavi za svoj klub bez ikakvih primanja, druženja posle utakmica, treninzi. Pored seniora imamo kadete i petlić koji se uspešni takmiče u svojim ligama. Uslovi za rad u našem klubu su dobri, teren, svlačionice, pomoćni teren. Uz naše prijatelje koji nam pomažu imamo cilj da zadržimo status u PFL Subotica. Hvala vašem portal što imamo priliku da se predstavimo ljubiteljima fudbala u Srbiji i šire.