Jubilarna deseta pobeda u sezoni

Dvostruki strelac za Gradištance Miodrag Pelengić

Posle dva uzastopna poraza, koji su ih koštali silaska s trona vojvođanskog „severa“, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su pobedili imenjaka u Tovariševu rezultatom 4:1 (2:1). To se, bez obzira što su igrali bez Slavoljuba Dabižljevića, Bratislava Jelića i Uroša Preradova, i očekivalo, jer je rival „fenjardžija“ sa samo šest bodova. Kako su pobede uknjižili Bajša (4:0) protiv Srbobrana i odžački Tekstilac (3:1) u Bačkoj Palanci protiv Krila Krajine, to su Bačkogradištanci i dalje treći sa 32 boda, dva manje od lidera Bajše.

Ekipa trenera Lazara Dabižljevića povela je u 23. minutu autogolom Mustafovića, u 36. minutu na dodavanje Vranješa vođstvo je duplirao Miodrag Pelengić, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:2, jer je tri minuta kasnije Familić savladao Milovanova. Nastavak nije doneo ništa novo. Boljeplasirana Vojvodina je nastavila da dominira terenom, iako je od 60. minuta igrala sa desetoricom zbog isključenja Nikole Ćulum, što je rezultiralo sa nova dva gola. Prvo se Pelengić u 72. minutu po drugi put upisao u listu strelaca, pošto je prihvatio dubinsku loptu Vinovića i poslao je iza leđa golmana Bugarskog. Konačan rezultat postavio je Bojan Đekić u 81. minutu.

Vojvodina je do jubilarne desete pobede u aktuelnoj sezoni došla u sastavu: Milovanov, Stefanov, Marković, Bilbija, N. Ćulum, D. Jelić (od 68. Janković), Đekić, Vinović (od 86. Mesaroški), B. Ćulum (od 86. Kudrić), Pelengić (od 86. Horvat), Vranješ (od 83. Ilić).  Rutinska pobeda Bačkogradištanaca, ali će mladom Andoru Horvatu ostati u sećanju zbog debija u seniorskoj konkurenciji.

Preostala su još dva kola do kraja jesenje polusezone vojvođanskog „severa“. Vojvodina u nedelju dočekuje Vrbas, a u poslednjem kolu gostuje Crvenki. Uz maksimalan učinak, sigurno će se ostvariti plan s početka sezone da budu među tri prvoplasirane ekipe na polusezoni.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša
Radnički (S) 1 : 5 Vojvodina (T)
Srbobran 1 : 1 OFK Vrbas