Vojvodina se obrukala na oproštaju od sezone
05.06.2021 V. Jankov

Retka situacija u kaznenom prostoru Crvenčana - foto: V. Jankov

Umesto da zaigraju najbolje što umeju i time odaju priznanje treneru Lazaru Dabižljeviću, koji ih je uspešno vodio tokom minule dve sezone, oni su na njegovom oproštaju od kluba igrali ispod svake kritike i zasluženo izgubili.

Crvenčani su od prvog sudijskog zvižduka krenuli agresivno, ali je golman domaćih Borivoj Babin u 7. i 11. minutu uspešno odbranio šuteve kapitena gostiju Milana Subotića i Milenka Babića. A onda u kontrabapadu domaćih Marko Džigurski je pobegao rivalima i savladao Popovića za 1:0. Nije to obeshrabrilo goste. U 15. minutu je Babić propustio još jednu izglednu priliku, ali minut kasnije je, posle asistencije Marka Kerekeša, postigao gol za izjednačenje. U 19. minutu je Babić centrirao sa desne strane, a kapiten Subotić šutirao kraj gola. Odluka o pobedniku pala je sredinom prvog poluvremena.Za dva minuta, gosti su postigli dva gola. Prvo je Marko Kerekeš u 25. minutu iskoristio indolentnost domaćih odbrambenih igrača i lobom sa dvadesetak metara poslao loptu preko nemoćnog Babina, a dva minuta kasnije isti igrač je prošao po desnoj strani i ibacio pred gol, gde je najbolje reagovao Babić i svojim drugim golom postavio konačnih 1:3. U 42. minutu je Babin još jedanput spasao svoju mrežu u situaciji kad je bio „jedan na jedan“ sa Bešićem.

U nastavku mnogo mirniji tok utakmice. Gosti zadovoljni vođstvom više nisu bili toliko agresivni, mada je mladi Bošnjak u dva mavrata uspešno intervenisao prilikom šuta Subotića i Bakića, a domaći su, tek ulaskom Bratislava Jelića, malo živnuli, ali je to bilo nedovoljno za bilo kakvu promenu rezultata.

Vojvodina (BG) - Crvenka 1:3  (1:3)

Bačko Gradište: Igralište u SR „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca: Sudija: Miloš Milešević (Bačka Palanka) 7. Strelci: Džigurski u 12. minutu za Vojvodinu, a Babić u 15. i 27. i Ma. Kerekeš u 25. minutu za Crvenku.

Vojvodina (BG): Babin 7 (od 46. Bošnjak 6), Stefanov 5,5, Marković 5,5 (d 46. Tatić 5,5), Kudrić 5,5, Tomić 5,5, Dabižljević 5,5 (od 60. D. Jelić 6), Pejović 6, Pecarski 5,5, Mihajlović 5,5, Džigurski 6 (od 60. B. Jelić 6,5), Prodanov 5,5 (od 46. Novaković 5,5).

Crvenka: Popović 6, Mi. Kerekeš 6, Končar 6,5 (od 46. Božičić 6), Maksimović 6,5, Bešić 6, Trifunović 6,5 (od od 64. Sobek -), N. Subotić 7, Zelić 6,5 (od 46. J. Subotić 6), Šakić 7, Babić 8, Ma. Kerekeš 8 (od 64. Bakić -).