06.05.2012 Vinko Janković

PŽL: Ravangad (S) - Lemind Lavice 1:3

Fudbalerke Lemind Lavica iz Leskovca sasvim zasluženo su tijumfovale i iz Sombora odnele tri boda u susretu 19 kola prvenstva Lige sa prosečnim domaćinima koje nisu ponovile igru od pre dve nedelje kada su pobedile gošće iz Leskovca u Kupu Srbije. Ceo posao oko pobede rešen je u prvih desetak minuta susreta kada su gošće iz Leskovca iz dva kontranapada najpre u 5, a potom i u 8 minutu, golovima Vasiljkovićeve i Mitićeve iskoristile zbunjenost i loše postavljenu odbranu domaćih igračica i došle do sigurnog vođstva. Domaći sastav je u 8 minutu uspeo smanjiti brzo vođstvo Leskovčanki, a gol je na asistenciju mlade Bjanke Purda postigla Violet Časar utrčavanjem u prazan prostor i brzim šutem pored golmana Lavica. U 34, minutu posle jednog kornera kojeg su gošće izvele u dve faze napada a kod drugog ubacivanja u kazneni prostor Savićka je skokom i lob šutom glavom pronašla put do mreže i do konačnih 1: 3. Nastavak susreta protekao je u boljoj igri domaćeg sastava, a kod gostiju se primetio umor i zasićenost, tako da su izabranice trenera Slavka Antića češće opsedale gol Veinovićeve. U poslednji sedam minuta, dve izgledne šanse Ravangrađanki, najpre u83 Jovićeva kratko vraća loptu golmanu a Nikolet Časar to ne koristi na najbolji način i upućuje slab šut kojeg golman gošći bran. i Ista igračica upućuje još jedan šut kojeg Veinovićeva brani u 89. minuti. Minut pre toga Dubroja iz navale Leskovčanki može učiniti i više, ali sve ostaje na slabom pokušaju Bolji od ostalih bili su Jelena Stanković i Lazarević kod gošći i Zindović i Purda kod domaćih.

Sombor, 05. 05. 2012. Gradski stadion, Gledalaca 40 Sudija: Suzana Stanojević (Beograd) Pomoćnici: Milica Kikanović (Loznica) i Sanja Josipović (B: Mačvanska) Delegat Tatjana Ilić (Stara Pazova) Strelci : V. Časar u 10 min. za Ravangravić u 34. minutu za Lemind Lavice. Žuti karton : Lukić (Ravangrad) Igrač utakmice Stanković Jelena (Lemind Lavice)

Ravangrad: Radić, Avramović , Purda, V. Časar, Zindović, Lukić, Došen (N. Časar), Marks, Stanković, Matković, Bezbradica (Erdei).
Lemind Lavice: Veinović, Jović, J. Stanković, Savić, Stojanović, Mladenović, Mitić, Gavrilović, Vasiljković, Dubroja, Lazarević (Stanković J).

Mašinac PZP 1 : 1 Požarevac
Sloga 3 : 0 Mačva
Spartak 3 : 0 Novi Bečej
Nives 9 : 0 Ravangrad
Šabac 0 : 12 LASK Crvena zvezda
Napredak 4 : 0 Lemind Lavice