23.04.2012 Vinko Janković

PLŽ: Ravangrad - Mašinac PZP 0:4

Bila je ovo treća utakmica za poslednjih osam dana koje su fudbalerke Ravangrada iz Sombora odigrale pred svojim navijačima, dve prvenstvene i jednu za kup. Svakako da je ova poslednja bila i najteža iz više razloga. Ugostile su jednu od najboljih ekipa na ovim prostorima, Mašinca iz Niša, stigao ih je umor, a nastupile su bez svoje dve ponajbolje igračice, Violet Časar i Jovane Zindović. Na klupi su imale samo jednu rezervu , Milanu Krivokuću, tako da se treneru Slavku Antiću pred ovaj XVII prvenstveni susret isprerčilo više problema. I pored svega Somborke nisu pomišljale na predaju, već su se boljim i brojčano većim gošćama iz Niša suprostavile igrom i taktikom da se što manje trese mreža domaće vratarke Mirjane Radić. Tokom većeg dela susreta uspele su održavati ravnotežu i nisu dozvolile gošćama da ponove igru iz utakmice u Nišu i ostvare veću prednost u golovima. U prvih 45 minuta susreta primile su samo jedan pogodak, kojeg je u 23. minutu postigla Ana Lilić kada je za jednom dubinskom loptom pretrčala svoje čuvare i savladala istrčalu Mirjanu Radić. Iz tog prvog perioda vredno je napomenuti da su gošće još samo jednom bile blizu pogotka, ali su samo pogodile desnu stativu. U nastavku susreta iskusni trener iz Niša uvodi nove igračice sa klupe i to donosi preokret u igri i ravnoteži na terenu jer domaći sastav sustiže umor a na. klupi samo jedna igračica. Znale su to Nišlijke da iskoriste i kao da su na klupi imale bolji igračica od onih koje su počele utakmicu. U 60 minutu bilo je 2: 0, gol je dala Milena Nikolić iznenadnim i precizni šutom sa petnaestak metara. Tri minuta kasnije Kristina Krstić pogađa stativu a ista igračica u 85. minutu na dodavanje Ivane Kostić povisuje na 3: 0 , da bi samo pet minuta kasnije , posle ubačaja Milice Stevanović sa leve strane omalena Krstićeva glavom poslala loptu u nebranjeni deo mreže Somborki za konačnih 4: 0 za gošće. Na suđenje Irene Jakovac iz Beograda, najviše primedbi tokom utakmice imala su oba trenera, domaći Antić jer je prestrogo dodelila kartone, i gostujući Krstić jer nije štitila njegove igračice od grublje igre. Malobrojna publika nije zažalila što se danas po lepom vremenu našla na tribinama gradskog stadiona u Somboru, sve akterke zaslužuju pohvale za zalaganje i igru, a bolje od ostalih bile su Vedrana Lukić i Aleksandra Avramović kod domaćih i Kristina Krstić i Milena Nikolić kod nišlijki.

Sombor, 22. 04. 2012 Gradski stadion. Gledalac 40 . Sudija: Irena Jakovac (Beograd) Pomoćnoci : Dragana Veljković (Zemun) i Bojana Šćepanović (Kruščić). Delegat : Zoran Purić (Sombor). Žuti kartoni : Stanković i Lukić (Ravangrad)

Ravangrad: Radić, Avramović, Purda, Došen, Bezbradica, Erdei, Marks, Stanković, Časr, (Krivokuća), Matković i Lukić.
Mašinac: Marinković (Stojaković) Smiljković, Stevanović, Lazić, Đorđević, Ristić (Bočjović), Trnavac (Krstić), Stanković (Nikolić) Lilić Marković, Smiljković (Kostić)

Mašinac PZP 1 : 1 Požarevac
Sloga 3 : 0 Mačva
Spartak 3 : 0 Novi Bečej
Nives 9 : 0 Ravangrad
Šabac 0 : 12 LASK Crvena zvezda
Napredak 4 : 0 Lemind Lavice