14.04.2012 Vinko Janković

Prva ženska liga: Ravangrad - Novi Bečej 1:1

Prvenstveni susret XVI kola Prve lige za žene, između domaćeg Ravangrada i Novog Bečeja odigran na gradskom stadionu u Somboru, završen je bez pobednika a to je ujedno i najpravedniji ishod utakmice u kojoj su gošće bile, za nijansu bolje u prvom, a domaće igračice u drugom poluvremenu. Igralo se uglavnom na sredini terena , igračice iz Bečeja su se vešto branile a domaća ekipa nije imala rešenje da probije bunker . Na minut pre kraja poluvremena Doroslovački LJiljana je iz jedne kontre uspela da savlada čuvara mreže Ravangrada, , kada je jednu ubačenu loptu u prazan prostor lepo primila i uputila šut ka golu istrčale Mirjane Radić, pogodivši nebranjeni deo mreže. U sličnoj šansi bila je i u 57 minuti ali nije bila prisebna kod šuta. Ipak najzreliju priliku za gol imala je Viktorija Časar u 64 minutu kada je oči u oči sa solidnim čuvarem mreže gošći loše reagovala i šansa je propala. Period u kome je domaća ekipa češće napadala urodio je plodom u 75 minutu. Posle prodora sa desne strane do lopte je došla rezervna igračica, Tanja Bezbradica, i prisebnim šutom sa desetak metara u gornji desni ugao, poslala loptu za pravednih 1: 1 Možda bi sastav Ravangrada uspeo iskoristiti prednost domaćeg terena da u svom napadu nije imao igračice koje su komplikovale sa loptom i uvek učinile potez više , da pri tom nisu međosobno bolje sarađivale, te da se primeti da nemaju snage da istrče duži napad. U fer i korektnoj igri , sudijska trojka sa Katarinom Đoković iz Kraljeva odlično je obavila svoj zadatak.

Sombor, 14. 04. 2012. god. Gradski stadion . Gledalaca 40. Sudija Katarina Đoković (Kraljevo) Pomoćnici : Dragana Veljković i Marija Lazović ( obe Beograd) Delegat Marija Marjanović (Rusko Selo). Strelci: Bezbradica u 75. za Ravangrad, a Doroslovački za Novi Bečej. Žuti kartoni: Zindović i V. Časar (Ravangrad) i Daničić (Novi Bečej) Igrač utakmice: Nina Marks (Ravangrad).

Ravangrad: Radić, Avramović, Purda (Bezbradica), Došen, V. Časar, Zindović, Marks, Stanković, N. Časar, Matkovići Lukić.
Novi Bečej: Sekulić, Balaž, Totajev, Pap, Lazić, Daničić, (Radenković)Doroslovački, Sopka, Marinković, Gavrilović, i Radišić.

Mašinac PZP 1 : 1 Požarevac
Sloga 3 : 0 Mačva
Spartak 3 : 0 Novi Bečej
Nives 9 : 0 Ravangrad
Šabac 0 : 12 LASK Crvena zvezda
Napredak 4 : 0 Lemind Lavice