Ribnica poslala Pazovčane u niži rang

Važna pobeda Ribnice u borbi za opstanak

Nisu uzalud odbojkaši Ribnice najavljivali ozbiljan pristup utakmici sa Jedinstvom. Furiozno su počeli domaći, četiri vezana poena Skakića (tri asa) i blok Radevića za vođstvo od 5-0 odredili su dalji tok prvpog seta. Trener gostiju Željko Vukelić do prvog tehničkog tajm auta već je izvršio četiri izmene, ali nije pomoglo, jer su "musketari" na predahu imali vođstvo 12-5. Nedugo zatim, posle poena Paunovića, na semaforu je zasijalo 15-7 i to je bio signal gostima da zatraže prvi predah. Do kraja prvog seta Ribnica je igrala na vrlo visokom nivou, Stefan Skakić je već imao dvocifren poen učinak, ispratili su ga ostali saigrači i "musketari" su ovaj deo igre rešili u svoju korist 25-16.

Nastavila je Ribnica u istom ritmu, povela u drugom setu 3-1 i natrela Sremce da zatraže rani tajm aut. Razigrani Skakić je nastavio gde je završio u prvom setu, ispratili su ga Paunović i Usiljanin, dok su poeni Nadaždina i Roljića kod gostiju bili malo da bi se ovakva Ribnica zaustavila. Na tehničkom tajm autu bilo je 12-6, a onda je i Radević izblokirao Pešuta. Usledila je serija poena Ribnice na servise Begića, gosti su dugo bili na jednocifrenom poen učinku, a kada su došli do 12 poena (20-12), trener Ribnice Boško Mačužić se odlučio za predah. Kraljevčani su drugom setu bili još ubedljiviji i goste su ostavili na 15 poena, 25-15.

Pazovčani su najavili buđenje u trećem setu, dva bloka Pešuta i as Škrbića doneli su im vođstvo od 3-0 i naterali klupu Ribnice na tajm aut. Nastavvili su gosti seriju poena, imali vođstvo 8-4, ali je posle napada Radevića, Ribnica stigla na poen zaostatka 10-9. Kraljevčani su prvi put izjednačili u ovom setu posle napada Usiljanina 12-12, a isti igrač je nešto kasnije doneo i prvo vođstvo 15-14. Ribnica je znalački privela meč kraju i došla do vredne pobede koja joj donosi olakšanje. "Musketari" su izbegli poslednje mesto na tabeli i Jeidnstvo poslali u niži stepen takmičenja. Slede novi obračuni odbojlaša Ribnice u mini ligi za beg od baraža.

P O H V A L A !

Samo 24 sata pre meča Ribnica-Jedinstvo, u sportskom hramu na desnoj obali Ibra održan je koncert Zdravka Čolića. Dupke puna dvorana, blizu pet hiljada ljudi ispratili su našu muzičku legendu, ali radnici SC "Ibar" su uspeli za kartko vreme sve da dovedu u red i odbojkaški meč je odigran u čistoj i sređenoj dovrani, doduše pred deset puta manjim auditorijumom.

RIBNICA - JEDINSTVO (ST. PAZOVA) 3 - 0 (25-16, 25-15, 25-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: D. Rogić i P. Balandžić (Beograd)

RIBNICA: Radević 5 ( 3 bl), Brborić (libero 1), Stefanović 4 (1 bl), Begić 4 (2 bl), Zečević, Vukmirović, Peković, Petrašinović, Paunović 12 (6 gr), Skakić 15 (5 as), S. Milovanović, Gajović, Usiljanin 15 (2 sg) Trener: B. Mačužić

JEDINSTVO: Mladenović 2, Stanković 3 (1 bl), Radivojević (libero 2), Ilinčić (libero 1), Pešut 8 ( 3bl), Radišić, Majstorović 1, Pajić 3, Škrbić 5 (2 as), Murković, Paravinja, Roljić 4 ( 2sg), Nadaždin 9 (6 gr) Trener: Ž. Vukelić

3 .kolo Mini liga 7-10
Ribnica 3 : 0 Jedinstvo (SP)
Novi Pazar 3 : 0 Crvena zvezda