Fudbalerke Radničkog 1923 pobedom protiv TSC-a najavile uspešno proleće

U drugoj pripremnoj utakmici ove zime fudbalerke Radničkog 1923 pobedile su na svom terenu veoma jaku ekipu TSC iz Kanjiže sa ubedljivih 3:0 (0:0) i tako napravile najbolju moguću uvertiru za nastavak sezone u Super ligi Srbije.

Kragujevčanke su od samog starta utakmice nametnule svoj ritam igre i krenule da opsedaju gol svog rivala u nameri da što pre dođu do početnog vođstva. To im je pošlo za nogom u 16. minutu, kada je kapiten Tamara Jurišević postigla sjajan gol iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara razdaljine.

Ovaj pogodak Tamare Jurišević primorao je gošće da se malo otvore, što je samim tim ostavilo i nešto više prostora za Kragujevčanke da pokušaju da dođu do još nekog pogotka. Tako je u 21. minutu „sevnula“ kontra Radničkog 1923, koju je uspešno završila Jelena Varda, zimska pridošlica iz redova hrvatskog šampiona Splita.

Završni udarac usledio je neposredno pred odlazak na odmor, kada je Aleksandra Vasić povisila prednost svog tima na 3:0 i tako odagnala sve nedumice po pitanju konačnog pobednika.

Stručni štab Radničkog 1923 je u drugom poluvremenu pružio priliku igračicama sa klupe, ali uprkos tome pritisak domaćih nije popuštao, pa gošće iz Kanjiže mogu biti srećne što još neka lopta nije završila u njihovoj mreži.

Iz kragujevačkog kluba poručuju da je ekipa konačno pronašala pravi model igre za prolećni deo sezone u Super ligi Srbije, u kome je očekuje borba za očuvanje superligaškog statusa.