Bečejci slavili u dramatičnoj premijeri kraj Tise

Dramatično kraj Tise: Bečejci su na kraju zasluženo slavili - foto: V. Jankov

Premijera nastavka drugoligaškog karavana kraj Tise za iskrene sladokusce i na kraju zaslužena pobeda Bečejaca. Igralo se od prvog minuta pakleno i malo je ko verovao da će se u istom ritmu igrati do kraja. A igralo se. Dramatičnost je bila prisutna sve vreme ispred oba gola, ali su čuvari mreže briljirali i samo zahvaljujući njima nije viđeno daleko više golova. To se posebno odnosi na golmana Bečejaca Miloša Lazovića Ćelu, koji je odbranio 20 šuteva ka njegovom golu, od kojih su, svakako, najvažnija dva poslednja.

Ostalo je 69 sekundi do kraja i Arđeljan je nepotrebno skrivio šesti prekršaj. Kazneni odarac sa deset metara izveo je Mitić, a Lazović je prsima intervenisao, odbijenu loptu je prihvatio Vukašinović i šutirao da šest metara, a Lazović je ponovo majstorski odbranio. Nastavili su Beograđani u poslednjem minutu sa atacima ka golu domaćina, ali promene rezultata nije bilo.

Iako su igrali bolje u prvom poluvremenu, domaći su samo vodili, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:2. U 23. minutu prvo Milosavljević, a potom i Krstić prave prekršaje za druge žute kartone i odlaze pre vremena u svlačionicu. Kapiten domaćih Korać je to majstorski iskoristio sa dva gola u mreži gostiju. Bečejci su krenuli u novi napad, ali je usledila greška, pa kontra i Smailagić je smanjio na 4:3. U 27. minutu su domaći ponovo stekli prednost od dva gola, pošto je Bodonji posle solo prodora asistirao Golubu za pogodak. Izgledalo je da će Bečejci, najzad, slomiti otpor Beograđama, ali prave novu grešku u napadu i rival preko kontre i gola Ružičića vraća rezultat u neizvesnost. Do kraja utakmice.

Bečej 2003 – Banjica  5:4  (2:2)

Bečej. Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Graovac (Ruma) i Bane Papišta (Sremska Mitrovica) po 7,5. Strelci: 1:0 Arvaji u7, 1:1 Mitić u 10,2:1 Bodonji u 12, 2:2 Milosavljević u 18, 3:2 Korać u 23, 4:2 Korać u 24, 4:3 Smajilagić u 25, 5:3 Golub u 27, 5:4 Ružičić u 32. minutu. Žuti kartoni: Stanić, Korać (Bečej 2003), Sredojević, Krstić, Milosavljević, Kanjevac (Banjica). Crveni kartoni: Korać u 39. (Boečej 2003), Milosavljević i Krstić u 23 (Banjica). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (2+6), Banjica 10 (5+5). Igrač utakmice: Miloš Lazović (Bečej 2003).

BEČEJ 2003: LAZOVIĆ (20 odbrana) 9, GOLUB 7,5, KORAĆ 8, BODONJI 8, STANIĆ 8, Ćulum 6, Arđeljan 6, Dabižljević -, Vadaski -, Mandadžić -, Sekulić 6, Arvaji 6,5.

BANJICA: DESTANI (15 odbrana) 8, SREDOJEVIĆ 7,5, MITIĆ 7,5, KRSTIĆ 7, VUKAŠINOVIĆ 6,5, Spasić -, Petrović 6,5, Milosavljević 6,5, Kanjevac 6, Pajković -, Smailagić 7, Ružičić 7.

Bečej 5 : 4 Banjica
Ivanjica 10 : 2 Sopot
Radnički 2010 3 : 5 Smederevo
SAS 4 : 2 Metalac Kolorado
RB 1 : 2 Zufo
Konjarnik 6 : 5 Tisa