17.11.2019 Administrator

Povratak Radničkog na pobednički kolosek

RK Radnički / Andreja Kostadinović

Rukometaši Radničkog su u okviru 8. kola Super B lige sigurnom igrom došli do novih bodova,savladavši ekipu Bele Palanke rezultatom 41-26, poluvreme 21-11 i tako u ovom trenutku povratili lidersku poziciju na tabeli.

Domaći rukometaši su u meč ušli odlučno,maksimalno angažovano u nameri da povrate samopouzdanje nakon minimalnog poraza u Kuršumliji i dokažu i sebi i svojim navijačima da je to bio trenutak slabosti. Od samog početka se na njihovim licima videla maksimalna ozbiljnost,a tako su i krenuli dozvolivši gostima samo početno vođstvo. Karakteristična,motivisana odbrana je odmah na startu dala rezultata,što je dalo mogućnost za lake golove iz kontranapada. Rastrčani domaćin beleži prvu osetnu prednsot već u 7. minutu ( 5-1).Imponovala je borbenost, briljirao je Ognjen Jovanović na golu, što je njegovim saigračima dalo niz raznovrsnih opcija u napadu, gde se posebno istakao brzonogi Mutavdžić u realizaciji kontri.Na odmor se odlazi dvocifrenom prednošću domaćina, 21-11.

Drugi deo igre ništa dobroga nije doneo gostima.Konstantno je rasla prednost domaćih, sve linije su odlično funkcionisale, Jovanović je nastavio one-man-show, što je dalo mogućnost stručnom štabu Radničkog da isproba većinu igrača,uigra određene taktičke varijante pred teške mečeve koje im predstoje. U 47. minutu na semaforu je stajalo velikih 15 golova prednosti ( 32-17) i do kraja je bilo samo pitanje razlike kojom će se meč završiti. Sve je funkcionisalo u redovima kragujevačkog super B ligaša, a vredno je napomenuti da je prve golove u ovom rangu takmičenja na svoj konto ubeležio poletarac iz škole Radničkog Strahinja Krkotić. U poslednjih desetak minuta,domaći su povukli ručnu,tako da je utakmica završena konačnim rezultatom 41-26.

U redovima Radničkog su se golgeterski istakli Miloš Mutavdžić ii Dušan Medić sa po  7 pogodaka, dok  su kod gostiju Radosav Stoiljković i Nikola Pavlović  postigli po 5 golova.

Narednog vikenda u utakmici 9. kola SBRL za muškarce, Radnički će gostovati u Novoj Varoši,gde će ih dočekati ekipa Zlatara.

Radnički  - Bela Palanka: 41-26 (21-11)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca :150
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović
Sedmerci: Radnički 3 (3), Bela Palanka 0 (0)
Isključenja: Radnički 14 min, Bela Palanka 12 min
Igrač utakmice : Ognjen Jovanović

Radnički  :  Stošić , Ristić 4, V.Stevanović 3, Mutavdžić 7, Lekić , Dobrosavljević 3 , Medić 7, Đerić ( 3 odbrane), Knežević 6, M.Stevanović 1, Radenović 1, Stanojev 3, Krkotić 2, Bogdanović 4 , Jovanović ( 17 odbrana), Janićijević .

Bela Palanka :   Mitrović, Nikolić, Jovanović 4, Ilić, Stoiljković 5, Dimitrijević 3, Kostić 1, Veljković 3, Đorđević 1, Stanković ( 10 odbrana), Ristić 3, Milanović, Tenkaš, Miljković 1, Lazić ( 2 odbrane).

Vranje 1957 37 : 30 Zlatar
Radnički 1964 41 : 26 Bela Palanka
Mokra Gora 39 : 28 Kuršumlija
Priboj 23 : 27 Hajduk Veljko
Jagodina 36 : 30 Žitorađa