18.12.2019 Administrator

Radnički osvojio Kup Srbije - grupa Zapad u obe konkurencije

SBB hala Jezero je bila poprište finala Kupa Srbije - grupa Zapad u muškoj i ženskoj konkurenciji, u kome su obe selekcije Radničkog uzele učešće. U utakmici zamenjenog domaćinstva, rukometaši Radničkog kao formalni gosti su celo prvo poluvreme odigrali u egalu sa ekipom Mladosti iz Čačka, učesnikom prve lige Zapad, koja se kragujevačkoj publici predstavila kao tvrd orah. Tek u drugom poluvremenu, Kragujevčani su slomili otpor žilavih gostiju i zasluženo osvojili pehar namenjen pobedniku regionalnog Kupa, konačnim rezultatom 33-25,poluvreme 17-17.

RK Mladost  –RK Radnički: 25-33 (17-17)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 350
Sudije: Stanislav Milošević, Spasoje Kolak
Sedmerci: Mladost 6 (2), Radnički 5 (3)
Isključenja: Mladost 6 min, Radnički 10 min
Igrač utakmice : Vasilije Ristić

MladostRajičić ( 2 odbrane), Radovanović, Ristović 5, Radošević, Đurđević 5, Babić 2, Vuković 11, Subotić, Spasojević, Popović ( 7 odbrana), Janjić, Popović 2, Vujičić.

Radnički: Bogićević, Stošić 1, Ristić 4, V.Stevanović 3, Mutavdžić 1, Lekić ( 10 odbrana), Dobrosavljević 2, Medić 8, Kasalović 2, Knežević 1, Milovanović, M.Stevanović, Stanojev 7, Bogdanović 4, Đerić ( 8 odbrana), Janićijević.

Nakon kolega iz muške selekcije, na parket dvorane Jezero su izašle i rukometašice Radničkog, jesenji prvaci Super B lige, koje su za protivnika imale mladu, neiskusnu, ali poletnu ekipu srpskoligaša Metalca iz Kraljeva. Kombinovanom postavom tokom cele utakmice, šampionke jeseni su savladale simpatične Kraljevčanke rezultatom 48-14 ( 23-7) i tako se i one okitile trofejom.

Ovom završnicom Kupa je pala zavesa na najuspešniju kalendarsku godinu Rukometnog kluba Radnički.

RK Radnički  –ŽRK Metalac : 48-14 (23-7)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 275
Sudije: Dragana Jakovljević, Danijela Sando
Sedmerci: Radnički 4 (4), Metalac 2 (1)
Isključenja: Radnički 6 min, Metalac 4 min
Igrač utakmice : Željana Pojužina

RadničkiStojanac, Veličković 2, Srećković 3, Bjelak 1, Rašković 1, Knežević 1, Blagojević 7, Hasanović ( 9 odbrana), Vlašković 6, Savić ( 7 odbrana), K.Petrović 1, Ž.Pojužina 11, Vasović 7, Vasić 7, Todorović, T.Petrović 1.

Metalac: Ponorac ( 1 odbrana), Supurović 2, Stanić, Mirković 2, Leković, Škovrić, Čukanović, Sazdić ( 5 odbrana), Radević 9, Pantović, Đerković, Vlahović 1, Glišović ( 1 odbrana).

Vranje 1957 : Hajduk Veljko
Jagodina : Kuršumlija
Priboj : Bela Palanka
Topličanin : Zlatar
Mokra Gora : Radnički 1964