IMT počistio Jedinstvo

Igra mačke i miša kraj hale Ranko Žeravica na Novom Beogradu. Visoka i potpuno zaslužena pobeda IMT nad gostima iz Surčina mogla je biti izražena većom razlikom da su brojne šanse koje su stvorene i realizovane.
Na startu su gosti donekle parirali lideru i čak imali prvu priliku za postizanje pogotka. Kovačević je u 11. minutu odigrao povratnu loptu do Milinkovića, ovaj je iz blizine bio neprecizan. Uzvraćaju traktoristi samo 2 minuta kasnije, posle kornera najviši u skoku je Marković, ali glavom loptu šalje pravo u vratara. Zatim Lukić pokušava glavom u 20. minutu, ponovo je Bekić uspešno odbranio.

Najzad je treći udarac glavom bio precizan i domaćin dolazi u vođstvo u 34. minutu. Peralović je sjajno uposlio Zorića na petercu, a ovaj loptu lagano prosledio u mrežu. Samo što su krenuli sa centra gosti su mogli da izjednače, ali je Kovačevićev šut sa oko 12 metara zaustavio Crnobrnja. Nedugo zatim se centarfor domaćih našao sam ispred vratara gostiju, pokušao da ga lobuje, ali je Bekić bio uspešniji.
Tek što je počelo drugo poluvreme, igrao se 48. minut, IMT je poveo 2:0 preko danas raspoloženog Lukića, koji je sa 7-8 metara vrataru loptu poslao kroz noge. Peralović je neka 2 minuta kasnije šutirao glavom iz blizine, ali je vratar Jedinstva bio na mestu, dok Lukić u 56. minutu sa 6-7 metara iz idealne prilike loptu šalje kraj stative.

Gosti su posustali u nastavku, a jedine dve poluprilike je imao Baždarević u 59. i 64. minutu kada je šutevima sa distance pokušao da ugrozi gol IMT, ali je oba puta Crnobrnja sigurno intervenisao.

Posle prodora Šabanovića i idealnog centaršuta, Glišić se sa 2 metra samo poklonio i uvećao vođstvo domaćih. Igrao se 65. minut. Rezervista Terzić je u 74. minutu postavio konačan rezultat utakmice. Njegov šut iz kaznenog prostora nije uspeo da neutrališe Bekić. Šabanović u 80. minutu šutira sa 7-8 metara snažno, ali neprecizno, tako da je na kraju ostalo 4:0 za IMT, koji je ovom pobedom, sa utakmicom više, najbližem pratiocu sa Karaburme pobegao velikih 9 bodova.

IMT - JEDINSTVO 4:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Lešnjak Dejan. STRELCI: Zorić 34.min, Lukić 48.min, Glišić 65.min i Terzić 74.min (IMT). ŽUTI KARTON: Filipović (Jedinstvo).
IMT: Crnobrnja, Ilić, Džinović (Vuković), Marković, Ivanović, Fratrović, Glišić, Zorić, Lukić (Kovač), Peralović (Terzić), Šabanović.
JEDINSTVO: Bekić, Stojanović (Rajković), Vitorović, Čermelj, Stupar, Milinković, Filipović, Stojanović (Dacević), Baždarević, Milenković (Petrović), Kovačević.

GSP Polet Dorćol 2 : 1 Radnički (O)
OFK Beograd 0 : 0 Teleoptik
Crvena zvezda 2 : 0 TEK Sloga
Sremčica 1 : 1 Stepojevac Vaga
IMT 4 : 0 Jedinstvo
BSK Borča 0 : 3 Brodarac