Zvezda pobedila Brodarac u derbiju Omladinske lige

Duel dva vodeća tima Omladinske lige Srbije, a ujedno i učesnika UEFA Youth league, pripao je zasluženo momcima Zvezde. Bili su maštovitiji, kreativniji, na kraju i efikasniji, dok je borbenost i htenje bilo podjednako izraženo kod obe ekipe.
Domaćin je mogao povesti već u 5. minutu, Pantović se stuštio po desnoj strani i kada je zakoračio u šesnaesterac uputio udarac, ali pravo u Novića. Potom se igralo na sredini terena sve do 29. minuta kada je Brodarac poveo. Karaklajić je zaboravljen na desetak metara od gola, pa je rutinski poslao loptu u mrežu ispod nemoćnog Katića.
Uzbuđenja nije bilo sve do 40. minuta i to pred golom gostiju. Krstović snažno šutira, Nović brani i odbija na drugu stativu gde se našao Pantović koji nije hitro reagovao te je njegov udarac izblokiran. Tri minuta kasnije Misić je u svom kaznenom prostoru nepravilno zaustavio Radulovića u prodoru, što je za internacionalnog sudiju Novaka Simovića bilo dovoljno da upre prstom na belu tačku. Penal je izveo Krstović, šutirao snažno i pogodio prečku, lopta se od linije odbila u polje.
Zvezda u nastavku odlučnije kreće u napade i stiže do izjednačenja u 50. minutu preko Novakovića koji je poslao ne toliko snažan koliko precizan udarac sa 18 metara u sam donji ugao gola gostiju. Potom Pantović u 58. minutu šutira snažno sa 12-13 metara, Nović brani.
A onda nastupa furioznih 11 minuta Zvezdine igre u kojima postiže 3 pogotka. U 65. minutu Blagojevićev sjajan centaršut na penaltik do Radulovića koji je nepogrešiv u ovakvim situacijama i loptu šalje pod prečku. Dva minuta kasnije Babić je pronašao u šesnaestercu Burmaza, koji udarcem glave loptu šalje samo do prečke. Igrao se 73. minut kada je Novaković prošao po krilu, ubacio na Babića, a ovaj sa peterca u mrežu. Konačan rezultat je u 76. minutu postavljen posle divnog prodora Babića po desnoj strani kada je uposlio Radulovića na par metara od gola, a njemu nije bilo teško da loptu smesti u gol.
Ovom pobedom omladinci Zvezde su zaseli na čelo tabele i već u subotu imaju još jedan veliki ispit na gostovanju vrlo dobroj ekipi Internacionala.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 4:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Simović Miloš. STRELCI: Novaković 50.min, Radulović 65. i 76.min i Babić 73.min (Crvena Zvezda), Karaklajić 29.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Lukić i Novaković (Crvena Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Katić, Gačić, Blagojević, Matić, Lukić, Milikić (Ilić), Pantović, Novaković, Krstović (Burmaz), Piplica (Babić), Radulović (Pešović).
BRODARAC: Nović (Simić), Jovanović (Lončar), Misić, Bačkulja (Todorović), L.Ilić, J.Ilić, Nešić (Tošković), Vukosavljević, Karaklajić (Maksimović), Miladinović, Marjanović.

Partizan 4 : 1 Trajal
OFK Beograd 3 : 0 Internacional
Crvena zvezda 4 : 1 Brodarac
Spartak ŽK 1 : 2 Voždovac
TSC 1 : 2 Rad
Vojvodina 2 : 3 Grafičar