Zvezdara zasluženo savladala Romantičare

Izvanredan komšijski derbi i zaslužena pobeda Bulki. Romantičari sada zaostaju 6 bodova iza vodećeg IMT, pa će međusobna utakmica ovih ekipa za 2 kola dosta toga reći ko će u Prvu ligu Srbije. Prvih pola sata gosti su imali inicijativu i dve lepe prilike. Janković je u 9. minutu sa 7-8 metara šutirao pored gola, a u 25. minutu Lepovićev udarac nije uspeo da zaustavi vratar Mihailović, ali se na gol liniji našao Ignjatović i spasao svoju mrežu.

Domaći su se potom trgli i uspostavili inicijativu, u 34. minutu je Nikolić lepo prihvatio ubačenu loptu na grudi i spustio na volej, ali je bio neprecizan. Igrao se 38. minut kada Stanković centaršutem pronalazi Ignića koji je sa par metara uspeo da loptu pošalje pored gola.  Najveću priliku u prvom poluvremenu su ipak propustili gosti u 42. minutu. Lepović je sa ivice kaznenog prostora opalio po lopti, vratar Mihailović se izvio koliko je dug i kratko je odbio na nogu Lazoviću koji sa nekoliko metara udaljenosti prebacuje prazan gol.

U nastavku je igra dobila na tempu i Zvezdara već u 48. minutu propušta kolosalnu šansu, Simić je ubacio do Lovrića, koji je bio brži od vratara gostiju Vraneša, ali sa 2 metra šalje loptu kraj stative. Uzvraća OFK u 52. minutu, posle centaršuta Petoševića najviši u skoku je Ivić, ali zamalo neprecizan.
A onda evrogol Simića za špice u 63. minutu, sa 25 metara skida paučinu i pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa. Gosti pokušavaju da izjednače u 70. i 76. minutu preko Jankovića, a potom Lazovića, ali bezuspešno.

Kako obično biva, kazna stiže na drugoj strani. Rezervista Beriša posle prodora po desnoj strani, u 77. minutu, šalje loptu od stative u mrežu za 2:0. Tu kao da su sve nade gostiju ugašene, moralno padaju, a domaći propuštaju da ih dotuku. U 82. Simić i u 85. minutu Radović propuštaju veoma lepe šanse. Igrao se 4 minut nadoknade kada je gostujući igrač Donevski ušao u šesnaesterac i lobovao istrčalog vratara Mihailovića, ali ponovo je sa gol crte izbacio loptu jedan igrač Zvezdare, ovaj put Lovrić.

ZVEZDARA - OFK BEOGRAD 2:0 (0:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Arnautović Nemanja. STRELCI: Simić 63.min i Beriša 77.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Mijalković, Lovrić i Simić (Zvezdara), Marković, Lepović i Kukoljac (OFK Beograd).

ZVEZDARA: Mihailović, Stanković, Žerjal, Mijalković, Andrejić, Lovrić, Stojaković (Beriša), Tomić (Radović), Nikolić, Simić, Ignić (Veljković).
OFK BEOGRAD: Vraneš, Bačvanski (Donevski), Petošević, Kukoljac (Marković), Ignjatović, Mirković, Lepović, Ivić (Veličković), Mitrović, Janković, Lazović.

Radnički (O) 1 : 1 BSK Borča
OFK Mladenovac 2 : 1 Jedinstvo
Radnički (NB) 1 : 1 Sremčica
Lokomotiva 0 : 3 Crvena zvezda
Zvezdara 2 : 0 OFK Beograd
Brodarac 1 : 0 GSP Polet Dorćol