Matine na Brodarcu pripao IMT

U neobičnom terminu za odigravanje, utakmica počela u 9:30h, bolje se snašla ekipa IMT. Domaći tim, inače ubedljivo najmlađi u Srpskoj ligi Beograd, je nastupio sa 9 bonus igrača i još 7 na klupi. Toj mladosti je izgleda zasmetao rani početak utakmice, te se nisu uspeli suprotstaviti iskusnim gostima.
Već u 3. minutu IMT ima veliku šansu za vođstvo, ali je Reljić neprecizan. Nekih 5 minuta kasnije i Glišić iz idealne pozicije gađa pokraj gola. Domaćin uzvraća u 23. minutu kada je Krsmanović poluvolejom prebacio gol za koji centimetar.
Gosti ponovo već u sledećem napadu imaju veliku priliku, ali šut Peralovića sa 12 metara je bio zamalo neprecizan. U 28. minutu snažan udarac sa dvadesetak metara Reljića, vratar domaćih Simić je kratko odbio do Glišića, koji neometan loše zahvata loptu i sa par metara prebacuje nezaštićenu mrežu.
Najlepši momenat na utakmici se dogodio u 31. minutu kada je Peralović opalio kao iz topa sa oko 25 metara, a lopta se zarila u sam donji ugao gola Simića. Imali su par minuta kasnije igrači Brodarca šansu za izjednačenjem, ali je Milunović iz blizine bio neprecizan. Poslednju priliku u prvom poluvremenu ponovo imaju gosti. Reljić je snažno šutirao, lopta se odbila od stative do usamljenog Terzića, a ovaj sa 3-4 metra šutira pravo u vratara.
IMT se u drugom poluvremenu opredelio za čuvanje rezultata i inicijativu je prepustio domaćinu. Krsmanović je priliku da izjednači propustio u 48. minutu kada je bio za tren neodlučan, pa je njegov udarac sa peterca stigao da izblokira gostujući half. Isti igrač u 60. minutu snažno šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi tik pored stative.
Posle lepog prodora po boku Peralovića, u 79. minutu se u idealnoj prilici našao Reljić, ali je njegov udarac završio pored gola. Rezervista Šabanović je u 87. minutu mogao da overi pobedu, ali je njegov šut sa 5-6 metara, vratar Simić odbranio nogom.
Na kraju u poslednjem minutu Brodarac ima najveću šansu na utakmici kada Todorovićev udarac sa desetak metara završava na stativi. Tako ostaje rezultat 1:0 u korist IMT, koji sa ovom pobedom ide na čelo tabele Srpske lige Beograd.

BRODARAC - IMT 0:1 (0:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Vukićević Marko. POM.SUDIJE: Galić Branko i Glišić Nikola. STRELAC: Peralović 31.min (IMT).
BRODARAC: Simić, Mušikić, Misić, Novaković, Đurović, Maksimović, Todorić (Bunjevčević), Milunović, Krsmanović, Jovanović, Todorović.
IMT: Blagojević, Vuković, Džinović, Vukašinović (Damjanović), Fratrović, Marković, Glišić (Lukić), Terzić, Reljić (Šabanović), Stefanović, Peralović.

Radnički (O) 4 : 0 Sremčica
Jedinstvo 2 : 0 Crvena zvezda
BSK Borča 2 : 1 OFK Beograd
OFK Mladenovac 0 : 0 GSP Polet Dorćol
Radnički (NB) 1 : 0 Teleoptik
Lokomotiva 1 : 1 TEK Sloga