Kolubarsko-mačvanska zona: Mladost (D) - Borac 0:2

Drugo gostovanje u ovoj sezoni bilo je novajlili u ovom rangu takmičenja, ekipi FK „MLADOST“ iz Dračića. Susret je odigran u Valjevu, na stadionu FK „Krušik“ Valjevo.

Veoma toplo i sparno vreme, u svakom slučaju uticalo je da igrači obe ekipe ne pruže onoliko koliko mogu.

Naši momci su krenuli ofanzivno, tako da već u trećem minutu beležimo prvi udarac iz ugla. Ipak prvu pravu priliku imao je već u 7. minutu Mićić kada je izašao sam pred golmana domaćih Markovića i to iskosa sa desne strane ali je bio neprecizan tj. pogodio je pravo u golmana. Igralo se sa dosta grešaka, nepreciznih pasova. U 16. minutu Jovanović izvodi slobodan udarac ali veoma loše. U 20. minutu Jovanović upošljava Mićića ali isti reaguje dosta loše. Milovanović u 30. minutu daje dobru loptu do Jovanovića ali isti šutira preko gola. Imali su naši momci terensku inicijativu ali bez realizacije. Domaći jedinu priliku u prvom delu su imali u samom finišu prvog dela, tačnije u 45. minutu.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, a može se reći da prikazanim u prvom delu ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi.

Prvi gol - Miloš Mićić

U drugom delu susreta, već u prvom minutu prilika za našu ekipu, ali Mićić nije uspeo stići upućenu loptu. U 48. minutu udarac iz ugla za nas ali ništa se nije dogodilo. Napredak u igri nije viđen ni na početku drugog dela susreta. I dalje je to delovalo dosta neorganizovano i nepovezano. Tek u 66. minutu susreta videli smo priliku kada je pokušao Đurić ali lopta je završila preko gola. Prava prilika za našu ekipu viđena je u 71. minutu, ali od svega samo udarac iz ugla. U 75. minutu beležimo priliku u kojoj se našao Jovanović ali isti je šutirao pored gola. U 80. minutu ponovo prilika za našu ekipu, ovoga puta Arifović ali ponovo promene rezultata nije bilo.

Kada se očekivalo da pogodaka neće biti, da će doći do podele bodova, u 85. minutu Milovanović sjajno upošljava Mićića koji uspeva postići pogodak za zasluženu prednost naše ekipe. Nakon pogotka, domaći kreću ofanzivnije, pokušavajući do kraja susreta učiniti nešto više i doći bar do boda. Ipak pobednik je rešen u 90. minutu susreta, kada Jovanović ubacuje dobru loptu u kazneni prostor domaćih, a glavom je iza golmana Markovića prosleđuje Mićić za prednost od 0:2.

Drugi gol - Miloš Mićić

Na kraju zaslužena pobeda naše ekipe, u ovoj fer i korektnoj utakmici. Osim navedenog, treba istaći i vrlo dobro suđenje glavnog sudije Neškovića iz Uba.