Radosavljević nedovoljan za razigrane lokose

Trener Aleksandar Stojmirović - foto: Milan Ašković

Lakše nego što su očekivali Lokomotiva je stigla do pobede pored Ibarske magistrale, protiv mladog sastava Stepojevca. Vrelih 38 stepeni bili su velika prepreka za igrače oba tima. Od starta se videlo da su gosti sa ranžirne stanice došli po ceo plen. – U prvom poluvremenu smo se propisno ispromašivali i imali bar 4-5 takozvanih stopostotnih prilika. Imali smo više od igre, značajni posed lopte. Na ruku nam je išla pomalo komotna igra protivnika, bez presiga, što nam je omogućilo da lakše sprovedemo u delo naše zamisli – objašnjava dešavanja na terenu trener Aleksandar Stojminović. Da na golu nije bilo mladog čuvara mreže Radosavljevića, lokosi bi do vrha napunili mrežu Stepojevca. Od petog minuta ređale su se prilike: Radojkovića, Krstovića, Milutinovića, Dimitrijević pogađa prečku sa nekih 18 metara.  Kuzmanović je bio u dve izgledne pozicije, ali je golman Radosavljević uz pomoć stative uspeo da spreči pogodak.

U nastavku golu Kuzmanovića prethodila je uspešna akcija Radojkovića, koji se vešto oslobodio čuvara i dubinskom loptom pravovremeno uposlio strelca Kuzmanovića, koji pogađa suprotan ugao. Nisu se gosti dugo radovali i iz greške uže odbrane i golmana Obadala, omladinskog reprezentativca,  domaćin je poravnao rezultat. Međutim, to nije promenilo situaciju na terenu i lokosi su nastavili da stežu obruč oko kaznenog prostora Stepojevca i upornost se konačno isplatila. Krstović je sa nekih 25-26 metara izveo majstorski slobodnjak za vođstvo i pobedu.

Uprkos trijumfu, trener Stojmirović je uočio izvesne slabosti koje se ne smeju ponoviti. – Načinili smo, teniskim žargonom, bar deset neiznuđenih grešaka, odnosno čiste lopte smo predali u noge protivniku. Naročito smo grešili u veznom redu, ponestalo nam je i energije, ali sam pravovremenim izmenama uspepo da unesem neophodnu svežinu i nastavimo u željenom ritmu. Moramo imati strpljenja, jer sam u sastavu imao pet bonus igrača i još toliko na klupi  – bio je samokritičan mladi stručnjak,  Uprkos porazu , Stepojevac je  ostavio pozitivan utisak, nisu se branili, težili su otvorenoj igri.

U narednom kolu na igralište kod ranžirne stanice dolaze sve bolji energetičari iz Velikih Crljena. Za trenera Stojmirovića, kako kaže, svaka ekipa je nova nepoznanica, i on gleda isključivo u svoje dvorište. Ne beže od uloge favorita ali su svesni da će morati da proliju mnogo znoja ukoliko budu želeli da stignu do novog trijufa.

Brodarac 1 : 1 Radnički (O)
IMT 2 : 1 Zvezdara
Stepojevac Vaga 1 : 2 Lokomotiva
TEK Sloga 1 : 1 Radnički (NB)
Teleoptik 0 : 0 OFK Mladenovac
GSP Polet Dorćol 1 : 2 BSK Borča
OFK Beograd 1 : 0 Jedinstvo
Crvena zvezda 2 : 1 Sremčica