Vojvođanski derbi odlučili promašaji Inđinčana

TSC - Inđija reflektori, foto: Pera Radojčić

Stadion Fudbalskog kluba Senta je po prvi put pod svetlošću reflektora ugostio sada već stalnog domaćina TSC iz Bačke topole i gostujući sastav Inđije.

Vojvođanski derbi je obeležen sa svim onim što ovaj sport krasi a zove se fudbal. Gosti su opet kao nedavno u Beogradu stvarali prilike i promašivali već viđene golove. Za razliku od tada ekipe Rada, ovog puta TSC je to sve na vreme kažnjavao i sa dva gola u prvom delu meča praktično rešio pitanje pobednika.

Sve je počelo sa lepom prilikom za Bosančića koji je šutirao u prvom minutu meča sa ivice kaznenog prostora, ali je Filipović bio siguran i odbranio je ovaj pokušaj kapitena gostiju. Dva minuta kasnije i Bastajić može dogola. Ovaj brzi igrač je izašao sam ispred golmana i u igri jedan na jedan, šutira pored gola. Strasti se nisu ni smirile i nova šansa za gosta. Opet igra jedan na jedan, sada Milosavljev vara golmana, šutira na svoje očajanje u prečku.

Domaćin do gola rano stiže, praktično iz prvog pokušaja. Igrao se 10.minut, kada je Vladimir Silađi savladao Prekovića. Ovaj igrač je iskosa sa leve strane šutirao sa oko 20.metara u prvi ugao golmana Prekovića i mreža se zatresla, 1: 0.

U nastavku opet gost pritiska i iz prekida ugrožava domaćina. Bio je to udarac iz ugla. Najviši u skoku je Rogač, koji glavom šalje loptu u mrežu, ali je sa linije u polje izbacuje Tomanović.

Domaćin do drugog gola dolazi u sam smiraj prvog dela utakmice. Bio je to slobodan ufarac za TSC na nekih 30.metara od gola gosta. Domaći igrači brzo izvode taj udarac, varaju nespremne goste. Lopta stiže do štopera domaćina, koji loptu spušta na sedam metara gde je spreman Tomanović, koji lagano matira Prekovića, 2: 0.

Drugo poluvreme je bilo mnogo ujednačenije od prvog i nisu više viđeni golovi. Prilika je bilo na obe strane, a gosti nisu uspeli da stignu do bar utešnog gola.

TSC - Inđija 2:0 (2:0)

Senta. Stadion FK Senta, gledalaca oko 2.000. Sudija: Igor Stojilković, pomoćnici: Miroljub Petković i Svetlana Bilić. Četvrti sudija: Miloš Đorđić. Delegat: Željko Varagić. Strelci: Silađi 10' i Tomanović 44' - TSC. Žuti kartoni: Ponjević 39' Grabež 70' - TSC, Bastajić 38', Brana Ilić 53', Milosavljev 62', Bosančić 65' - Inđija.

TSC: Filipović 7, Varga 6,5, Skopljak 7, Tomanović 7,5, Milićević 7, Silađi 7, Ponjević 7, Antonić 7, Duronjić 6,5 (Grabež 68' 7), Arsenijević 7,5, Lukić 7,5 (Galić 90+1'). Trener: Zoltan Sabo.

Inđija: Preković 6,5, Dimitrijević 6,5, Bjeličić 6,5 (Banjac 65' 6,5), Bosančić 7, Milijan Ilić 6,5, Bastajić 6,5 (Vasilije Janjić 73' 6,5), Milan Janjić 6,5 (Rajevac 85'), Rogač 6,5, Brana Ilić 7, Milosavljev 7, Vidić 6,5. Trener: Srđan Blagojević.

Javor Matis 2 : 2 Napredak
Rad 2 : 0 Mačva
Radnik 1 : 2 Partizan
TSC 2 : 0 Inđija
Proleter 0 : 1 Vojvodina
Crvena zvezda 3 : 1 Čukarički