Pl: Liverpulu derbi

Fudbaleri Liverpula savladali su Arsenal sa 3-1 u derbiju trećeg kola Premijer lige.

Arsenal je prvi imao veliku šansu u 11. minuti kada Obamejang nije iskoristio poklon Adriana. Liverpul je prvu šansu imao nakon greške Sebaljosa ali šut Manea, brani Leno. U 30. minuti Pepe je sjajno šutirao ali nije imao sreće. Tri minuta kasnije Pepe je imao zicer ali je Adrian odbranio. Liverpul je bio bolji rival u završnici prvog poluvremena. U 41. minuti su poveli. Arnold je ubacio iz kornera a Matip je pogodio. Pogotku je prethodio očigledan faul Van Dajka nad Genduzijem ali i pored VAR-a i sudija, Arsenal je oštećen.

U nastavku susreta Luiz i Salah odlučili su da pokopaju Arsenal. U 49. minuti Brazilac nepotrebno povlači Salaha za dres, dobija žuti i poklanja penal Liverpulu. Salah je bio precizan i pogodio je za 2-0. Salah je pogodio kasnije za 3-0 nakon što je prošao kraj Luiza. Do kraja susreta Arsenal je samo ublažio poraz preko Lukasa Toreire.

Aston Villa 2 : 0 Everton
Norwich City 2 : 3 Chelsea
Brighton 0 : 2 Southampton
Manchester United 1 : 2 Crystal Palace
Sheffield United 1 : 2 Leicester City
Watford 1 : 3 West Ham
Wolverhampton 1 : 1 Burnley
Liverpool 3 : 1 Arsenal