Srbija pobedila Sloveniju

U utakmici trećeg kola Rugby Europe International Championship-a, reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Slovenije rezultatom 35-27. Utakmica se igrala na stadionu FK Borac u Starčevu.

Na prve poene se čekalo do 19. minuta, kada je Nikola Stanković postigao prve poene za Srbiju iz kazne, za vođstvo 3-0. U 25. minutu Pilko postiže esej i donosi prednost Sloveniji 3-5, ali nedugo zatim Stanković u 31. minutu postiže esej, koji Dejanović pretvara za 10-5 u korist Srbije. Do kraja poluvremena viđena su još dva eseja, u 48. minutu Miljuš donosi Sloveniji izjednačenje, a u 40. minutu Totić postiže esej i donosi novu prednost Srbiji 15-10, što je ujedno bio i rezultat na poluvremenu.

U drugom poluvremenu viđena je dinamičnija igra od samog početka. U 51. minutu Stanković postiže novi esej i pretvara za 22-10, međutim samo dva minuta kasnije Hočevar postiže esej, a Kavčič pretvara i smanjuju rezultat na 22-17. Veoma raspoloženi Stanković postiže poene iz još jedne kazne u 58. minutu za 25-17, međutim, samo tri minuta kasnije iz kazne postiže poene i Kavčič za Sloveniju. Janković u 65. minutu povećava prednost na 30-20, a pet minuta kasnije esej postiže i Vraneš za vođstvo Srbije 35-20. Do kraja utakmice slovenci su pokušali da stignu prednost Srbije, međutim, dobra odbrana Orlova je bila presudna i nisu dozvolili protivniku nove poene. U 79. minutu Miljuš postiže esej koji Kavčič pretvara u 80. minutu za krajnji rezultat 35-27 i pobedu Srbije.

Utakmicu poslednjeg kola REIC-a Orlovi igraju na gostujućem terenu, u subotu 18.05.2019. godine protiv Andore, koja počinje u 17h.

Izvor: rugbyserbia.com