Šifrin nastavlja dominirati, Nevena na 24. mjestu

Nevjerovatna Mikaela Šifrin stigla je do 36. pobjede u karijeri, prve na slalomu u austrijskom Liencu, dok je Nevena Ignjatović osvojila sjajno 24. mjesto.

Ništa novo u svijetu ženskog skijanja, Šifrin je opet najbrža i najbolja. Nakon perfektne prve vožnje, u drugoj je vozila sigurnije i trijumfovala sa vremenom 1:43,87. Druga je bila Vendi Holdener iz Švajcarske (+0,89), a treća Šveđanka Frida Hansdoter (+1,22). Pola sekunde je nedostajalo domaćoj skijašici Bernadeti Šild da se domogne postolja, a pored sjajne Šifrin trku je obilježila i Estel Alfan iz Švedske. Nakon prve vožnje bila je na 23. pozicji, no odvezla je najbolju drugu vožnju i podjelila peto mjesto sa Petrom Vlhovom. Za njima slijede Galhuber, Gajger, Meilard i Fajrabend. Nevena Ignjatović je osvojila 24. mjesto sa vremenom 1:47,29 i tako na rođendan osvojila po drugi put bodove ove sezone i ušla u prvih 30 u generalnom plasmanu slaloma. U trci je učestvovala i Elvedina Muzaferija iz Bosne i Hercegovine, ali nije završila prvu vožnju.

Sutra je na istoj stazi na programu veleslalom.