06.06.2017 mojbecej.rs

Dobar dan, Srpska ligo!

OFK Bečej 1918 se juče efikasnom igrom oprostio od Vojvođanske lige. Kapiten OFK Bečej 1918 Slavoljub Dabižljević primio je iz ruku potpredsednika FSV Mirka Dubroje u subotnjem predvečerju i pehar namenjen prvaku Vojvođanske lige – grupa „sever“. Pozdravili su ljubitelji fudbala to aplauzom, a igrači i stručni štab na čelu s Dejanom Stanojevim i njegovim asistentima Strahinjom Gavrićem i Milošem Andrićem znali su da uzvrate na isti način. Tako su se momci s Tise na najlepši mogući način rastali od navijača i zakazali su novi sastanak u avgustu, kad kreće nova sezona u Srpskoj ligi – grupa Vojvodina, čiji su oni sada, posle tačno decenije, članovi.

U poslednjem okršaju sezone prava „golijada“ kraj Tise na terenu koji je slavio 80. rođendan. Jer, ne treba zaboraviti da je na Gradskom stadionu kraj Tise u Bečeju odigrana prva utakmica pre tačno osam deceija. Viđeno je ukupno tuce golova, deset u mreži gostiju, a dva puta je kapitulirao mladi bečejski golman Isidor Milovanov.

U prvom poluvremenu se prosečno svakih pet minuta mreža njihala. Seriju je u osmom minutu otvorio Nemanja Vasin. Igrom slučaja, isti igrač je nastavio seriju i u drugom poluvremenu. Po dva gola dali su i prvi „snajperista“ Bečejaca i čitave lige Ognjen Đuričin, koji je tako sezonu završio na golgeterskoj „koti 45“, što znači da je imao fenomenalan prosek od gol i po na svakoj utakmici, mada nije uvek igrao svih 90 minuta, i Kosta Aleksić. Za ime ovog drugog vezan je kuriozitet da je oba gola postigao u nadoknadi prvog poluvremena, kao i to da mu je prvi gol (7:1) bio 100. Bečejaca u sezone, a drugim je započeo drugu „stotku“. Preostala četiri gola postigli su Dejan Rahić, Slavoljub Dabižljević, Bojan Ćulum i Kristian Kasaš. Najefektniji, pravi evro pogodak, postigao je Dabižljević, pošto je u 20. minutu primio loptu na tridesetak metara od gola rivala, povukao je korak, dva i onda opalio po njoj. Epilog je da se lopta zarila u mrežu iznad golmanove glave, a nasemaforu je bilo 3:0. Atraktivan je bio i poslednji pogodak Bečejaca, koji je iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara postigao mladi Kristian Kasaš.

Bio je još prilika, ali niko ne mari za propuštenim šansama kada vidi na jednoj utakmicu ukupno 12 golova. Uostalom, gosti iz Odžaka će, nema sumnje, i ovako dobro zapamtiti gostovanje u Bečeju. Ne prima se, a ni ne daje, svaki dan deset golova. Na kraju dodajmo da su fudbali OFK Bečej 1918 završili sezonu sa 26 pobeda, po dva poraza i nerešena rezultata, s ukupno 80 bodova i gol razlikom 103:16, što je bilo dovoljno za plasman u Srpsku ligu.

OFK Bečej 1918 – Tekstilac (Odžaci) 10:2 (8:1)

Strelci: 1:0 Vasin u 8, 2:0 Rahić u 17, 3:0 Dabižljević u 20, 4:0 Đuričin u 24, 5:0 Đuričin u 26, 5:1 Miličković u 33, 6:1 Ćulum u 34, 7:1 Aleksić u 45+2, 8:1 Aleksić u 45+4, 0:1 Vasin u 62, 9:2 Đokić u 75, 10:2 Kasaš u 78. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 300. Sudija: Alen Milosavljević (Subotica) 8. Žuti kartoni: Kršić i Janković (Tekstilac). Igrač utakmice: Ognjan Đuričin (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Mihalec 7,5, Stojisavljević 7 (od 46. Novčić 7), Kragović 7, Vorgučin 7, Rajić 8 (od 46. Dražić 7), Vasin 8,Dabižljević 8, Ćulum 8, Đuričin 9 (od 46 Kasaš 7), Aleksić 8.

Tekstilac: P. Marković 5, Aleksić 5, Gostović 5 (od 46. B. Kostić 5), Milojević 5, Miličković 5,5, Prolić 5 (od 57. Janković 5), Kršić 5, Mitrović 5, Đokoć 5,5, L. Kostić 5 (od 73 M. Marković -).

Polet (K) 3 : 0 Tisa (A)
Tavankut 6 : 3 Radnički (S)
OFK Vrbas 3 : 0 Subotica
Bečej 1918 10 : 2 Tekstilac
Srbobran 4 : 2 Budućnost (G)
Bačka (P) 3 : 1 Potisje
Mladost APA 3 : 2 Zadrugar
Sloga (Č) 3 : 2 Mladost (T)