Partizan poveo sa 1:0 u seriji protiv Niša

U prvom duelu četvrtfinala plej-ofa Prvenstva Srbije odbojkaši beogradskog Partizana savladali su Odbojkaški klub Niš rezultatom 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:14) u hali Čair. Druga utakmica na programu u subotu 19. marta od 17 sati.

Nišlije su počele dobro, blokom Stojkovića i poenima Opačića i Pržića povele sa 6:4. Dobre igre Nišlija nije prekinuo ni tajm-aut gostiju, pa je domaćin vodio sa 12:8 na tehničkom tajm-autu. Greškama u organizovanju napada Nišlija ekipa Partizana je uspela da izjednači (13:13) i povede sa 17:14.

Odbojkaši Niša nisu iskoristili prednost domaćeg terena; foto: Vanja Keser

Poenima Stojkovića i Perovića Niš je došao do izjednačenja (20:20), a greške crno-belih iskoristio je da povede (23:21). Partizan se vratio, ali su Nišlije osvojile set servis-greškom protivnika i osmim poenom Opačića.

U drugom setu Nišlije su više grešile, Partizan je to koristio i poveo sa 9:5. Tajm-aut Nišlija nije prekinuo nalet Beograđana koji su na tehnički tajm-aut otišli sa vođstvom od 12:6. Trener domaćina Saša Stefanović probao je sa izmenama da "pokrene" svoje igrače, ali su crno-beli poveli sa 17:8. Na servis Predraga Pržića, koji je upisao i jedan servis-poen, niški odbojkaši su napravili seriju 3:0, ali to nije bilo dovoljno jer je Partizan uzvratio i vodio rezultatom 21:11

Beograđani su u finišu nastavili sa sigurnom igrom i izjednačili u setovima na 1:1.

Izjednačena igra je bila viđena u trećem setu do tehničkog tajm-auta na koji su gosti otišli sa poenom prednosti (12:11). Grešili su tada niški odbojkaši, pa su pomogli protivniku da povede sa 18:14. Pokušavale su Nišlije da stignu zaostatak, ali je na kraju beogradski tim dobio još jedan set (25:19).

Jači otpor u četvrtom setu odbojkaši Niša pružili su Partizanu samo na početku. Beograđani su potom poveli sa 13:8, pa i 19:11. Nišlije su teško dolazile do poena, pa su crno-beli uvećavali prednost. Partizan je iskoristio drugu meč-loptu i sa 3:1 slavio u Nišu.

Imali smo problema na prijemu koji je bio rasejan. Razloge poraza naći ćemo u svlačionici, a želja nam je da se vratimo u narednom meču - rekao je nakon meča Saša Stefanović, trener Niša.

Plasman u polufinale osiguraće ekipa koja prva dođe do 2 pobede. Drugi meč na programu je u subotu 19. marta od 17 sati u Beogradu.

NIŠ - PARTIZAN 1:3 (25:23, 15:25, 19:25, 14:25)