Odbojkaši Niša se vraćaju u elitu

Povratak u elitu; foto: Jelena Mišić

Posle jedne sezone u drugom rangu takmičenja odbojkaši Niša su pobedom (3:1) u Mladenovcu, dva kola pre kraja sezone, obezbedili povratak u Superligu. Nišlije trenutno imaju 16 pobeda i četiri poraza, a očekuju ih još dueli sa Novim Pazarom u gostima i Borcem u Pančevu.

Zaostali meč 18. kola bio je presudan za odbojkaše Niša. Pobedom nad ekipom iz sredine tabele Nišlije su ostvarile glavni cilj - ekspresan povratak u Superligu.

Prvi set dobio je domaćin ubedljivo (25:23), ali su se niški igrači "trgli" i preuzeli kontrolu nad rezultatom što im je donelo osvajanje naredna tri seta i pobedu.

OK Niš je igrao bez dvojice prvotimaca Alashlama i Almaltija koji su kažnjeni neigranjem na dva meča zbog incidenta na utakmici sa Dubočicom u Leskovcu. Meč igran u petak zazvršen je trijumfom Nišlija (3:2), ali su ga obeležili koškanje igrača oba tima i kazne klubu (200.000 dinara) i suspenzije dvojice igrača.

Nišlije su osigurale drugu poziciju i sledeće sezone igraće u najvišem rangu odakle je ispao nakon loše prošle sezone.