Porazi Srbijanke i Valjeva, nova pobeda Uba i Va 014

Odbojkašice Srbijanke iako su poražne od  apsolutnog  favorita  nisu se obrukale, već su pružile žestok otpor  Rodi koja je slavila posle tri odigrana seta.  Ženska ekipa Spartaka iz Ljiga  slavila je ubedljivo protiv Malog Zvornika, čime su zabeležile četvrtu pobedu u prvenstvu.  Trenutni lider odbojkaški klub  Ub je pobedio fenjeraša Mladog Radnika rezultaatom 3:2. Ubljanke su odigrale prilično loš meč, sa puno oscilacija, ali su na kraju boljom igrom  u četvrtom i petom setu odnele pobedu. Ub je ovom pobedom ostao jedini neporaženi tim.

Od ekipa iz višeg ranga Valjevo je nastavila sa posrtanjem i zabeležili su novi poraz. Bolje od njih su još jednom  bile odbojkašice Srema rezultatom 3:0. Nakon ovog poraza desile su se i određene stvari unutar kluba. Dosadašnji trener Miroslav Aksentijević je postao selektor ženske reprezentacije Hrvatske, a novi trener Valjeva je postao Dragojlo Terzić koji je sa velikim uspehom predvodio  Železničar i Radnički. U Valjevo je stigla i nova igračica Anđela Milićević, dok klub ne računa  više na Milicu Petović.  Dobru formu Va 014 je iskoristio za drugu vezanu pobedu i sada su se popeli na osmo mesto.

U Superligi za muškarce derbi kola je odigran u Ljigu , gde je slavio Novi Pazar posle velike borbe u četri seta.  Veliku priliku su propustili Ljižani da slave protiv Novog Pazara. Imali su prednost od 1:0 i 19:16, ali su se gosti neverovatnim preokretom vratili, a u narednom setu i preokrenuli rezultat. Nisu se ni tada predavali uporni Ljižani, bili su na korak od izjednačenja nakon vođstva u četvrtom setu od 24:21, ali ni to im nije bilo dovoljno da osvoje set pošto je Novi Pazar iskoristio svoju šansu koja im se pružila i na kraju su  slavili rezultatom 3:1 za četvrtu pobedu u sezoni. I odbojkašice Železničara su poražene prilično iznenađujuće  od ekipe  Zrenjanina posle pet setova.