FLS: Rušče - Leteći Holandjanin 3:2

U 13. prvenstvenom kolu Prve futsal lige Srbije u Vranju su se sastali domaća ekipa Rušče i Leteći Holandjanin iz Vrbasa. Posle prvog poluvremena u kome nije bilo mnogo izglednih šansi i koje je završeno najnepopularnijim rezultatom 0:0, usledilo je drugo poluvreme koje je bilo mnogo zanimljivije, uz  pet postignutih golova.

Na početku drugog poluvremena ekipa Ruščea je stvorila četiri stoprocentne šanse, ali nije uspela da povede. Nakon propuštenih šansi domaćina ekipa Letećeg Holandjanina dolazi u vodjstvo nakon precizno izvedenog kontranapada Samardžić pogadja mrežu domaćih. Nakon primljenog gola, domaći nastavljaju sa atacima ka golu protivnika, stvaraju odlične šanse, ali golman gostiju uspeva na čudesan način da sačuva svoju mrežu. Iz jedne solidne šanse, kapiten domaćih Nikolić uspeva da izjednači rezultat, a zatim novajlija Stojilković dovodi u vodjstvo svoj tim na oduševljenje svih prisutnih navijača. Vranajnci su nakon preokretanja rezultata u svoju korist stvorili još nekoliko šansi koje nisu iskoristili da dotuku protivnika. Kao što biva u sportu, kada se promaši veliki broj šansi sledi kazna u vidu gola Kovačevića, čime je rezultat na ovom meču bio poravnan na 2:2. Odlučujući pogodak u ovom meču je delo Tasića koji je prethodno promašio kazneni udraca nakon nagomilavanja faulova.

Utakmici je prisustvovalo oko 1000 navijača koji su na kraju ipak bili zadovljni. Domaći navijači se nadaju, da će se igra i rezultati ekipe  Rušča popraviti u nastavku prvenstva, pošto je ovo bilo prvo prolećno kolo za vranjance zbog odustajanja ekipe Koska Delfin iz daljeg takmičenja.U narednom  kolu Rušče gostuje lideru prvenstva ekipi  Ekonomca u Kragujevcu.