KLS: Borac Mozzart Sport u seriji

Čačani pobedili OKK Radnički sa 70:65 i nastavili niz od sedam mečeva bez poraza Derbi 12. kola Košarkaške lige Srbije odigran je u Čačku, gde je Borac Mozzart Sport pobedio OKK Beograd rezultatom 70:65 i nastavio niz od sedam utakmica bez poraza. Izabranici Raška Bojića su uknjižili devetu pobedu koju su doneli najzapaženiji igrači MandićPešaković i Maravić. U poraženom sastavu najefikasniji je bio Šepa sa 15 poena. Nakon početnog vođstva domaćih, Beograđani su prvo izjednačili rezultat, a zatim poveli sa 15:11. Potom se razigrao Mandić za novo poravnanje i seriju domaćih od 11:2. Kod rezultata 25:19 trener gostiju Vlado Đurović je zatražio prvi predah, a tim rezultatom je završen prvi kvartal.

13867918768346

Sredinom druge četvrtine Borac Mozzart Sport je prvi put dostigao dvocifrenu prednost – 35:24. Usledio je mali pad domaćih, ali je trojkom Pešakovića Borac Mozzart Sport, ipak, na odmor otišao sa deset poena razlike (40:30).

U prvih 20 minuta najefikasniji je bio Šepa sa deset poena, dok su kod Čačana trojica igrača ubacila po osam poena. Borac je dao tri, gosti trojku manje, a imali su po sedam asistencija.

Početkom drugog poluvremena domaći su dostigli najveći suficit od dvanaest poena (43:31). Potom je usledio period igre u kome je OKK Beograd postizao poene preko Malidžana sa linije slobodnih bacanja, dok se Borac zaustavio na svega pet poena za celih šest minuta. Ipak, domaći su ponovo došli do svoje igre i u finišu treće deonice imali čak šesnaest poena viška (54:38). U poslednjih deset minuta izabranici Raška Bojića ušli su sa viškom od 17 poena (56:39).

Trojkom Pešakovića, Borac Mozzart Sport je stigao i do dvadeset poena razlike (62:42). Zatim je usledila serija gostiju od 8:0, Čačani u bili neprecizni u pokušajima za tri poena, pa se razlika istopila (66:58). Potom je Protić prekinuo napad Beograđana, istrčao u kontru i dao dva važna poena činilo se za sigurnu pobedu. Ipak, gosti su stigli do minusa od pet poena 70:65, a Malidžan je bio loš sa linije slobodnih bacanja i tako su bodovi ostali u Čačku (70:65).

Bila je ovo poslednja zvanična utakmica za Borac pred domaćom publikom, a Čačani poslednja dva duela u 2013. godini igraju sa FMP-om i Slogom.