Zona Morava : Karađorđe (R) - Polet (T) 0:1

Rešen je bio domaćin da prekine seriju bledih izdanja, upravo u susretu sa neugodnom ekipom iz Trbušana, koja je pokazala zavidan nivo kvaliteta u dosadašnjem toku prvenstva. Mečevi Poleta prepoznatljivi - tvrdi, sa malo golova, neretko samo jednim. Sličan je bio i duel u Ribnici. Karađorđe je imao više obećavajućih napada, više loptu u posedu ali je gost odneo bodove zahvaljujući najboljem pojedincu utakmice, golmanu Sretenoviću. Čuvar mreže ekipe iz Trbušana, maestralno je intervenisao u više navrata, ulivajući samopouzdanje saigračima. Prva deonica protekla je u znaku pritiska igrača Karađorđa. Imali su „beli“ i igru i prilike ali ne i koncentracije u odsudnim trenucima. Finiš prvih 45 minuta donosi dva „zicera“ koje domaći nisu pretvorili u prednost. Oba puta je Sretenović „skinuo“ šuteve unutar peterca, zaista čudesnim reakcijama. Tim Poleta retko je pretio u prvom delu.Uglavnom se sve svodilo na pokušaje iz daljine. Drugi deo – ista meta, isto odstojanje. Domaćin konkretniji, gosti orijentisani ka defanzivnim zadacima. U 57. minutu, napadač Ribničana Otašević našao se u dobroj prilici ali ne uspeva da zatrese mrežu iz blizine. Kazna za promašaje stiže u 60. minutu. Gosti su izveli polukontru preko desne strane, Stevanović je ušao u kazneni prostor, gde biva nepropisno zaustavljen i za arbitra Bojovića nije bilo dileme – jedanaesterac. Siguran realizator bio je Živko Aleksandrić, za 0-1. Svega dva minuta kasnije, nova šansa za rivala Poleta. Otašević je izveo slobodan udarac sa 22-23 metra, lopta odlazi preko gola. Uzvratio je Savić, takođe iz slobodnog udarca ali se Ponorac istakao dobrom intervencijom. Minut sedamdeseti.

Petrović (narandžasti dres) interveniše ispred Otaševića

U poslednjih petnaestak minuta pritisak tima iz Ribnice. U šansi su se nalazili, najpre Simović u 75. a zatim i Otašević u 77. minutu. Oba puta mreža gostiju ostaje netaknuta. Poslednji pokušaj da svom timu donese remi imao je rezervista Stojković u trećem minutu nadoknade ali je iz slobodnog udarca tukao pored stative. Ne može se zameriti domaćinu na želji i htenju ali može na lošoj realizaciji, jer ih je upravo to i koštalo boljeg rezultata. Sa druge strane Polet mora biti zadovoljan bodovima u meču u kojem je veliki deo vremena proveo u podređenom položaju.