Čukarički
Kragujevac

5: Ne treba trošiti reči na njega. Postigao het-trik i počeo da zadaje treneru Feđi Dudiću slatke muke da li da koristi njega ili Činedua.

5: Het trik je ipak het trik

4: Do 74 minuta Dobra partija krilnog napadača. Oduzeo loptu u kljičnom trenutku i asistirao Vidakovu u 73 minutu za konačni rezultat, 3:0.

4: Vrlo dobra partija Ristića. Odlično je držao ceo vezni red i nebrojano puno puta je oduzimao protivnicima loptu. Imao jedan šut u prvom poluvremenu koji je otišao pored gola.

4: Nekoliko atraktivnih poteza uz levu aut liniju koji su zabavili publiku na ''Čika Dači''. Nekoliko puta izbacivao loptu iz svog šesnaesterca, ali je nekoliko puta bio na ivici da izgubi istu na ivici šesnaesterca.

4: Dobra partija golmana Radničkog. Nije imao posla u prvom poluvremenu, a u drgom zabeležio nekoliko odbrana. Najviše se istakao u 87 minutu kada je odbranio šut Fleminga.

4: Četvrti nastup za mladog reprezentativca Crne Gore ove sezone u Super Ligi. Dosta puta istrčavao u napad i pripomagao Vidosavljeviću.

3: Od 59 minuta Četvrti nastup za bivšeg omladinca Partizana, ovog puta dobio je malo više vremena. Pokazao je da je talenat za budućnost Radničkog u kupu protiv BASK-a.

3: Od 59 minuta Žuti karton (64') Ušao da zatvori utakmicu, u tome je i uspeo.

3: Do 38 minuta (povredio se) Prosečna partija bivšeg člana Kolubare, nije ni imao posla.

3: Od 38 minuta Odradio posao koji je bio do njega, sa tim da nije planiran ni da igra.

3: Do 59 minuta Ništa konkretno od Vižđija.

3: Do 74 minuta Možda malo slabija partija od onih na koje nas je navikao ove sezone, ali ne i loša. Nekoliko puta oduzimao loptu protivnicima i pravio kontre za svoj tim.

2: Od 74 minuta Vidi se da mu sa porastom godina forma opada. Od kada je ušao u igru je više puta gubio loptu i pravio kontre.

Voždovac
Beograd

4: Od 46 minuta Žuti karton (63') Od kako je ušao, videla se neka promena u ekipi Voždovca. Pokazao više od Burmaza i ostalih napadača.

3: Jedan od boljih pojedinaca Voždovca danas, imao je jedan dobar pas za Vastsuka koji ga nije pretvorio u pogodak.

3: Od 60 minuta Glavna zamisao je bila da svojom brzinom zapreti protivniku, što je i učinio. Pred kraj meča imao veliku šansu koju mu je skinuo Stojan Leković.

3: Od 60 minuta Kada pogledamo ostatak ekipe, možemo reći da je odigrao prosečno.

3: Od 46 minuta Zadavao malih problema u drugom poluvremenu umornoj odbrani Radničkog, alikao i kod većine, ništa konkretno.

2: Žuti karton (70') Ništa nije pokazao na današnjoj utakmici, kao i ostatak odbrane gostiju.

2: Od 46 minuta Ljubiša Pecelj mu nije dao mira. U fudbalskom smislu ga je ''spakovao u džep''.

2: Loše izdanje kapitena Voždovca. Nije zabeležio nijednu odbranu visoki golman koji je uvršten na spisak igrača za mladu reprezentaciju Srbije.

Voždovac poražen u Kragujevcu
11.11.2023 Aleksandra Stojković

Fudbaleri Voždovca poraženi su na gostovanju Radničkom 1923 sa 3:0 (2:0), u okviru 15. kola Super lige Srbije.  Po veoma teškom terenu za igru, domaći su došli do vođstva već u trećem minutu preko Milana Vidakova, a isti igrač je u 19. minutu duplirao prednost svog tima. Gosti su uspeli da kreiraju nekoliko kvalitetnih prilika, međutim, nisu uspeli da zatresu mrežu rivala, što je mladom Vidakovu pošlo za nogom i u 73. minutu kada je kompletirao het-trik.

Videlo se od početka meča da su domaći naviknuti na teren i da na njemu teško moći da se demonstrira pas igra po kojoj su Zamjevi prepoznatljivi.

Terenska inicijativa  Radničkog 1923 isplatila im se u trećem minutu kada je Milan Vidakov posle centaršuta sa levog boka bio najviši u skoku i udarcem glavom savladao Katića. Beogradska ekipa je uzvratila visokim presingom, a gosti su prvu priliku kreirali po levoj strani u devetom minutu kada su Antonijević i Vilka odigrali dupli plas, nakon čega je usledila povratna lopta na peterac ka Vaščuku, međutim, Estonac je iz teške situacije šutirao malo preko prečke.

Nastavili su igrači kluba iz Braće Jerkovića da atakuju ka golu rivala, smenjivale su se akcije po bokovima, a ona u 18. minutu je išla tako da je usledila dijagonala sa desnog dela terena ka Antonijeviću, koji je uposlio Vaščuka, ali se desetka Zmajeva nije najbolje snašla i domaći su otklonili opasnost.

U sledećem napadu domaćih, lopta je stigla do Jočića koji je iz velike udaljenosti pokušao da lobuje istrčalog golmana Radničkog 1923, ali nije bio precizan. Domaći igrači uspeli su u 19. minutu da dupliraju prednost, a ponovo je bio strelac Vidakov posle udarca iskosa s leve stran sa roglja peterca.

Pet minuta kasnije dubinski pas Damjanovića iz poslednje linije lepo je prihvatio Novevski na desnom boku, odakle je pronašao Vaščuka, kog su uspeli da ometu protivnički defanzivci. U narednih deset minuta vodila se najveća borba na sredini terena, a u jednom vazdušnom duelu došlo je do sudara Burmaza i Simovića, ali i prošao je bez povrede snažni napadač Voždovca. U 40. minutu Burmaz je uposlio Vaščuka, koji je bio veoma agilan na meču, ali rezultat se nije menjao ni tada, a ni do kraja prvog dela igre.

Na startu drugog poluvremena šef Savić izvršio je trostruku promenu, na teren je poslao TeodorovićaVujanovića i Neškovića, umesto VilkeNovevskog i Vaščuka.

Sa dva napadača zaigrao je Voždovac, a to se umalo odmah isplatilo pošto je u 47. minutu Burmaz glavom spustio loptu za Antonijevića koji je iz izgledne pozicije šutirao tik pored stative.

Ređali su se napadi beogradske ekipe, a na isteku sat vremena igre Kojić i Flemings su zamenili Antonijevića i Burmaza. Prvi žuti karton na meču u taboru Zmajeva zaradio je Teodorović. Isti igrač je dva minuta kasnije uputio solidan pokušaj iz daljine kada je naterao golmana domaćih da reaguje.

Minut posle toga usledio je korner beogradske ekipe, a u šansi na drugoj stativi našao se Flemings koji je iskosa sa desne strane uputio oštar udarac, ali je lopta prošla pored stative. U 70. minutu javnu opomenu zaradio je i Lukić. Taman kada se pojačavala ofanziva Zmajeva, Radnički 1923 je došao do novog gola u 73. minutu, kada je Vidakov kompletirao het-trik.

Svim silama su pokušavali igrači Voždovca da dođu do pogotka, u čemu su prednjačili ofanzivci, a ponajviše Teodorović koji je konstantno tražio prostor da ugrozi gol rivala. U 87. minutu u prilici je bio i brzonogi Flemings, međutim, njegov udarac zaustavio je golman Kragujevčana. Do poslednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promene rezultata.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Marko Savić, izneo je utiske posle meča.

„Stvorili smo dovoljan broj šansi, nismo bili na našem prepoznatljivom nivou. Ima razloga zašto je to bilo tako, na nama je da ih izanaliziramo. Spremamo se za sledeću utakmicu i nastavak sezone“, rekao je gospodin Savić

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Radnički 1923 Voždovac