Žuti karton
Martin Novaković
66'
Minimalac Voždovca dovoljan za tri boda

Dva tima iz sredine tabele se danas sastaju na ˝Krovu˝ u okviru 5. kola Mozzart bet Super lige Srbije. Voždovac i Radnički su u prva 4 kola napravili identične rezultate osvojivši po 5 bodova, imaju po 1. pobedu i poraz i 2 nerešena rezultata, tako da je ishod večerašnjeg meča potpuno neizvestan, možda su ˝Zmajevi˝ blagi favoriti prvenstveno zbog domaćeg terena.

Na samom početku se krenulo u ispitivanje snaga, obe ekipe igraju bojažljivo sa pojačanim odbranama i bez rizika. Prva ozbiljnija akcija i šansa za gol je viđena u 21. minutu, Mijailović je centrirao, Burmaz grudima loptu spustio do Ivezića , a on sa 5-6 metara šutira pravo u dobro postavljenog golmana gostiju Lekovića. Gosti imaju šansu za gol u 31. minutu, Mirić je sa boka poslao oštru loptu po zemlji u peterac, a Ubiparip je zakasnio za delić sekunde, dovoljno da prilika ode u nepovrat.

Utakmica je malo dobila na dinamici, Trifunović u 37. minutu šutira snažno na gol gostiju sa nekih 18 metara, Leković je vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner. Poslednju priliku za gol imaju gosti na isteku 45. minuta, Ubiparip sa ivice kaznenog prostora cilja ugao, Krunić se ispružio koliko je dug i odbranio.

Mlak tempo u nastavku, gledamo pravu fudbalsku uspavanku bez dešavanja sve do  86. minuta kada je Maksimović iako neometan, šutirao sa oko 12-13 metara iskosa pravo u golmana ˝Zmajeva˝ Krunića. Voždovac do velika tri boda stiže u 90. minutu kada je na asistenciju Ajdinovića najprisebniji u šesnaestercu bio Vujanović i sa 6-7 metara zatresao mrežu gostiju iz Kragujevca.

Narednog vikenda Voždovac je gost zahuktale Crvene Zvezde na ˝Rajku Mitiću˝, dok Radnički u Šumaricama na ˝čika Dači˝ dočekuje Čukarički.

VOŽDOVAC - RADNIČKI (KG) 1:0 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Pavlović Slobodan. STRELAC: Vujanović 90.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Novaković i Purtić (Voždovac), Mirić (Radnički Kg).
VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović, Milović, Trifunović (Teodorović), Novaković, Mijailović, Purtić, Đuričić (Sentoku) (Kljajić), Ivezić (Ajdinović), Hajdin, Burmaz (Vujanović).
RADNIČKI (KG): Leković, Vlajković, Zorić, Krajišnik (Vidović), Ivanović, Milisavljević (Brnović), Stoiljković (Vidosavljević), Cvetinović, Srnić, Ubiparip (Maksimović), Mirić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Radnički 1923