Napredak
Vojvodina
Novi Pazar
Zvezda padalica, strmoglavila se sa krova

Da li je Voždovac samo jedan u nizu i sa koliko razlike će izgubiti ili je najmlađi tim Super lige Srbije spreman da se suprotstavi razigranom šampionu iz Ljutice Bogdana, dva su pitanja koja su postavljena pre početka utakmice? Blagi optimizam je provejavao kod mladića iz Zaplanjske, a pogotovo posle brzog vođstva. Burmaz je zatresao mrežu Glazera nakon nepunih 5 minuta igre poslavši loptu sa desetak metara pod prečku. Posle primljenog gola domaći su se povukli na 30 metara ispred svog šesnaesterca, a iz brze tranzicije ugrožavali gol gostiju. Tako je Jočić u 16. minutu propustio, posle brzog kontranapada, da još jednom matira golmana gostiju, Glazer mu je odbranio šut sa otprilike 12 metara.

Bukari zatim ima u 18. minutu prvu priliku za crveno-bele, njegov šut sa desetak metara je završio koji centimetar iznad prečke, kao i dva minuta kasnije sa slične udaljenosti. U narednih petnaestak minuta igrači Zvezde nisu uspevali da uđu u kazneni prostor te su pokušavali šutevima sa 20-25 metara da ugroze Katića, ali su Stamenić u dva navrata i Kraso bivali neprecizni. U 38. minutu viđena je najozbiljnija akcija gostiju u dotadašnjem delu meča, Kangva je centrirao, a Olajinka sa 7-8 metara šutirao glavom, lopta je liznula gornji deo grede i završila u gol autu. Još jedna prelepa akcija gostiju je viđena u 42. minutu, Kraso je dodao do Olajinke, ovaj uposlio Lučića koji sa 7 metara loptu šalje pored gola.

Odmah je usledila kazna na drugoj strani, naravno iz tranzicije, strelac prelepog gola za domaće bio je Nešković u 43. minutu. Šampion je po prvi put ove sezone na odmor otišao sa minusom, a mladim momcima iz Voždovca treba odati priznanje za požrtvovanu i efikasnu igru.
Zvezda i u nastavku igra ofanzivno, a Kraso je prvi ugrozio gol domaćih u 53. minutu, šutirao je sa 7-8 metara pravo u dobro postavljenog Katića. A onda, igrao se 61. minut, kardinalna greška Dragovića kao poslednjeg igrača odbrane, loptu mu je oduzeo Teodorović i sa 18 metara lobovao istrčalog Glazera. Velikih i sasvim zasluženih 3:0 za Voždovac.

Crvena zvezda uspeva u 75. minutu da smanji zaostatak, strelac je bio Rodić nakon udarca iz ugla koji je izveo Kanga. Nada u preokret gostiju je tinjala, Rodić u 80. minutu šalje projektil sa 18 metara, lopta je prohujala koji centimetar iznad gola. Igrao se pretposlednji minut regularnog dela kada je šut Olajinke iz blizine rukom na gol liniji zaustavio Đurđević, za to je dobio crveni karton, a Zvezda penal. Siguran sa bele tačke bio je Kanga i smanjio na 3:2. To je bilo sve od večeras veoma slabe Crvene Zvezde, borbena i hrabra ekipa Voždovca je zasluženo odnela pobedu.
Ovo su velika tri boda ˝zmajeva˝ koji se narednog vikenda spremaju na put u Kruševac gde ih dočekuje Napredak, dok Crvena Zvezda na svom ˝Rajku Mitiću˝ igra protiv Novog Pazara.

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 3:2 (2:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 2500. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Obradović Nikola. STRELCI: Burmaz 5, Nešković 43. i Teodorović 61.min (Voždovac), Rodić 75. i Kanga 90+2.min (k.u.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Matić, Katić i Teodorović (Voždovac), Rodić (C.Zvezda). CRVENI KARTON: Đurđević 90.min (Voždovac).
VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Matić, Novevski (Vujanović), Jočić, Mitrović (Vaščuk), Zečević (Lukić), Đuričić, Đurđević, Burmaz (Teodorović), Nešković (Stoisavljević).
CRVENA ZVEZDA: Glazer, Degenek (Rodić), Stamenić (Šljivić), Olajinka, Dragović, Kraso (Kabić), Kangva (Kanga), Bukari, Mijailović, Lučić, Mitrović (Mijatović).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Crvena zvezda