Sokolovi preleteli Brodarac

Dva tima iz sredine tabele odigrala su danas utakmicu pred malobrojnim ljubiteljima fudbala koji su se okupili kraj Careve ćuprije. Sokolovi su već u 7. minutu stigli do prednosti, Đokić se proÅ”etao kroz odbranu gostiju i kada je stigao na desetak metara udaljenosti od gola poslao preciznu loptu od stative u mrežu.Ā

Gosti su vrlo brzo mogli doći do izjednačenja, nakon samo 3 minuta igre, Tejićev Å”ut sa ivice kaznenog prostora odbranio je Knežević. Međutim, u 12. minutu golman domaćih je bio nemoćan posle udarca glavom Vukosavljevića iz neposredne blizine, Brodarac je ponovo u egalu.

Igra se otvoreno na obe strane, puno je lepih akcija i duela, a Baskovci u 21. minutu ponovo stižu do prednosti. Stojanović je bio najprisebniji u Å”esnaestercu gostiju i volej udarcem poslao loptu iza leđa nemoćnog Marića. Samo minut kasnije golman gostiju se istakao odbranom, Ivan Jovanović je Å”utirao sa svega 5 metara udaljenosti, ali se Marić bacio poput mačke i sačuvao mrežu. U 28. minutu je doÅ”ao do izražaja i domaći golman odbranivÅ”i snažan Å”ut Daničića sa 18 metara. Igračima je ponestalo snage pa je poslednjih 15 minuta tempo opao, ali sveukupni utisak iz prvog poluvremena je pozitivan.

Osvežili su se igrači i već posle pola minutaĀ igre u nastavku Avramović sa dvadesetak metara traži rogalj gola gostiju, nažalost njegovih saigrača nije bio precizan. Tejić je u 49. minutu uzvratio, njegov Å”ut glavom sa 7 metara zavrÅ”io je u naručju Kneževića. Upinjali su se gosti da joÅ” jednom dođu do izjednačenja, bacili sve karte na napad, međutim u 65. minutu domaći umalo nisu uvećali prednost. Naime, Đokić je uputio drop-kik sa 18 metara, Marić je fenomenalnom intervencijom odbranio ovaj težak Å”ut.

Mnogo sadržajnije je bilo prvo poluvreme, nastavak nam je pružio viÅ”e borbe, a manje kvaliteta. Gostima je nedostajao zavrÅ”ni pas da ugroze domaćeg golmana, dok su gosti efikasniji i joÅ” jednu svoju Å”ansu pretvaraju u gol. Igrao se 83. minut kada je kao tajfun po krilu proÅ”ao Deljanin i uposlio na 3 metra ispred praznog gola Stojanovića, koji je samo poturio nogu za konačnih 3:1.

BASK TEK će u 11. kolu biti gost Torlaka na Adi, a Brodarac dočekuje "Orlove" sa Vračara.Ā

BASK TEK - BRODARAC 3:1 (2:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jeremić Ivan. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Đokić 7. i Stojanović 21. i 83.min (BASK TEK), Vukosavljević 12.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Andić i Pavlović (BASK TEK), Mulić i Lazić (Brodarac).

BASK TEK: Knežević, Đermanović, KariÅ”ik (Lukić), N.Jovanović, Andić, Å ljivić, Đokić, I.Jovanović (Bibić), Stojanović, Milisavljević (Pavlović), Avramović (Deljanin).

BRODARAC: Marić, Adžić, Miljković (D.Bojović), Lazić, Mulić (Maljukan), Jovićević (Manić), Daničić, Vukosavljević, Tejić (Petković), Mijailović (M.Bojović), Radojičić.