Sloga srušila lidera

Detalj sa jedne utakmice košarkaša Sloge - Đorđe Simeunović šutira na koš rivala

Košaekaši Sloge ove sezine igraju odlično. "Beli" su se posebno namerili na ekipe koje u trenutku odigravawa utakmice su vodeće na tabeli. Posle Dinamika u Beogradu i Vojvodine u Kraljevu, kraj Ibra je pala i užička Sloboda, do ovog kola lider AdmiralBet KLS. Duel starih znanaca odigran je u lepoj atmosferi dobro popunjenih tribina sportskog hrama na desnoj obali Ibra. Sloga je od početka nametnula jak tempo, „ere“ su pratile i nisu dozvolile da puleni Marka Dimitriejvića ostvare veću rezultatsku prednost. U prvoj četvrtini Sloga je imala šest poena prednosti kao najveću prednost,a ovaj deo igre dobila je rezultatom 23-18. Drugu četvrtinu gosti su otvorili lepom serijom 5-0, stigli do izjednačenja, ali je reagovao strateg „belih“, usledile su izmene i Sloga je povratila vođstvo. Ovaj deo igre obeležio je brz Slogij ulazak u bonus, posel samo dva minuta, ali i sjajne partiture Matovića, Karapandžića i naročito Baraća posle čija četiri vezana poena i vođstva domaćih 33-27, trener Slobode je zatražio tajm aut. Do odlaska na veliki odmor se vodila velika borba, a Sloga je sačuvala tri poena prednosti 40-37.

U drugom poluvremenu košarkaši Sloge su pokušavali da se rezultatski odlepe, imali su nekoliko prilika za to, ali su Užičani imali odgovor. Ipak, posle trojke Samojlovića i vođstva domaćih 49-40, usledio je predah sa klupe Slobode. Zašto u tom trenutku Sloga nije imala veću prednost, razlog treba tražiti u očajnom šutu domaćih sa linije slobodnih bacanja. Posle treće četvrtine rezultat je glasio 59-52, a trojkom Stamenića Sloga je stigla do sedam poena prednosti. Posle nepun minut igre u poslednjoj četvrtini Sloga dolazi do dvocifrene prednosti, Simeunović je pogodio za 63-52. Od tog trenutka je Sloboda počela da igra agresivnije, jureći prednost domaćih. To je donelo brzi izlazak iz bonusa i sve češći dolazak Sloginih košarkaša na liniju penala. Sada su Karapandžić i Matović bili sigurni pa je Sloga došla i do 76-61. Problem gostima pravio je i očajan šut, samo dve ubačene trojke, pa je Sloga smirenoim igrom i dugim napadom gradila put ka velikoj pobedi. Jedini igrač gostiju koji u tim trenucima parirao razigranom domaćinu bio je odlični Aleksa Ilić.Karapandžić je sa linije panala stavio tačku na ovu utakmicu u pobedu Kraljevčana 84-72.

SLOGA - SLOBODA 84 – 72 (23-18, 17-19, 19-15, 25-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Ninković (Beograd), Pešić (Leskovac), Živković (Čačak).

SLOGA: Kostić, Matović 24 (7sk), Barać 9 (5sk), Todosijević, Kovačević, Pajović, Beloica 2, Vujović, Simeunović 15, Karapandžić 8, Stamenić 13, Samojlović 13.

SLOBODA: Bogićević, Ilkić 5, Ćubić 5, Novak 7 (6 sk), Aksentijević 2, Božić 7 (7 sk), Blagojević, Ilić 23 (5 sk), Mladinović 7, Matović, Matić, Dimitrijević 15.