RFK Grafičar
Mladost (L)
Mačva
IMT se isprsio pred Partizanom

Lider na tabeli omladinske lige danas je odigrao dosta dobru utakmicu kraj hale sportova, a uspeÅ”no im je parirao i danaÅ”nji domaćin. Partizanova igra je osmiÅ”ljena i tečna, pas do najbližeg igrača, dok gosti mahom preskaču sredinu terena i igraju dugim loptama na svoje Å”pic igrače, dok im je odbrambeni bedem pojačan.

U prvih 15 minuta beležimo po jednu Å”ansu na obe strane, a propustili su ih Vasić za IMT i Milovanović kod Partizana. Gosti do vođstva dolaze u 24. minutu, nakon skraćenog kornera najsnalažljiviji u Å”esnaestercu je Nikolić, Katić je loptu samo ispratio pogledom. IMT se po primljenom golu malo otvorio, spremniji je za nadigravanje, ali na poluvreme je ipak otiÅ”ao sa golom zaostatka.Ā

Domaći su do izjednačenja doÅ”li u 7. minutu nastavka, slobodan udarac sa strane je izveo Vasić, uputio oÅ”tar centarÅ”ut, nespretno je odreagovao Nikolić i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Nisu se povukli posle datog gola mladi "traktoristi", napadaju sa željom da dođu do potpunog rezultatskog preokreta, a Lučić u 60. minutu biva zamalo neprecizan sa desetak metara.Ā

Partizan iz slobodnog udarca sa 18 metara dolazi ponovo do vođstva, strelac je bio Petković u 79. minutu. Samo dva minuta kasnije IMT je izjednačio postigavÅ”i pogodak na identičan način kao prvi. Malo iskosa sa 35 metara slobodnjak je izveo ponovo Vasić, ovog puta Stjepanović je postigao auto gol.

PokuÅ”ao je Partizan do kraja susreta da dođe do pobede, a stopostotnu priliku u 85. minutu ne koristi Vlahović pogodivÅ”i stativu sa svega 5 metara. Ostao je rezultat 2:2, a bodom mnogo zadovoljniji može biti domaćin.Ā

Narednog vikenda Partizan u svom "Zemunelu" dočekuje mlade "Taurunume" iz Ugrinovačke, a IMT gostuje vrŔnjacima Vojvodine.

IMT - PARTIZAN 2:2 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Bogićević Goran. STRELCI: Nikolić 52. (a.g.) i Stjepanović 71.min (a.g.) (IMT), Nikolić 24. i Petković 79.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Lučić i Filipović (IMT), Kekić, Ilić i Baždar (Partizan).

IMT: Katić, Radojlović (Lučić), Cvetić, Lukić, Veljović, Gajinov (Filipović), Vasić, Milićević (Tomofejev), Vukić, Luković, Å kundrić.Ā

PARTIZAN: Mihajlović, Bojat (StaÅ”ević), Kekić (Stanković), Ilić, Stjepanović, Jovanović (Jevremović), Baždar, Nikolić, Milovanović (Serdar), Vlahović (Krstić), Petković.