Mladost (L)
Novi Pazar
Voždovac
Partizan sa igračem manje zaustavio vodeći IMT

Duel dve vodeće ekipe, posle 5. kola, počeo je uzbudljivo, već u 3. minutu Partizanov igrač Janković dobija crveni karton zbog nedozvoljenog starta kao poslednji igrač odbrane. Manjak igrača nije uticao na inferiornost na terenu, gosti su ravnopravni takmaci.
Tako je bilo sve do 31. minuta kada domaći dolaze do prednosti. Krstić je nakon ubačene lopte sa strane dobro Å”utirao glavom sa desetak metara, a half gostiju Simić nesrećno odreagovao smestivÅ”i loptu u svoju mrežu. Do zavrÅ”etka prvih 45 minuta viđen je atraktivan potez i to kapitena IMT-a Krstića, pokuÅ”ao je makazicama sa 13-14 metara loptu da poÅ”alje u gol, ali je bio za koji centimetar neprecizan.

Trener gostiju Stojaković na poluvremenu pravi tri izmene sa željom da trgne svoj tim iz letargije. Međutim sjajni "traktoristi" u 57. minutu dupliraju prednost. Na ubačenu prizemnu loptu najprisebnije je odreagovao Radojević i između tri odbrambena igrača gostiju spretno je ubacio u mrežu.Ā

Gosti tek tada kreću sa ofanzivnom igrom, a Mirčetić u 60. minutu iz slobodnjaka sa dvadesetak metara iskosa pogađa gornji deo prečke gola IMT-a. Drugi slobodnjak u 66. minutu i drugi izvođač, ovog puta Alilović, bio je uspeÅ”niji za goste, lopta se od stative zakoprcala u mreži. Prekid se pokazao kobnim po domaće, Alilović u 81. minutu sa oko 30 metara iskosa izvodi slobodan udarac i ubacuje prizeman centarÅ”ut koji kroz Å”umu nogu i statičnog čuvara mreže Mirkovića prolazi u gol.Ā

IMT se potom upinje da ipak obezbedi pobedu, a u drugom minutu nadoknade preko Golubovića koji pogađa stativu sa 8 metara, propuÅ”ta poslednju priliku da to i ostvari. Brojčano slabiji gosti su herojskom borbom uspeli da izvuku remi. Bojažljiva igra domaćih u poslednjih pola sata i neshvatljivo povlačenje na svoju polovinu ih je koÅ”tala pobede. Umesto da dotuku grogiranog protivnika, primaju dva gola i posle 5 startnih pobeda prvi put nisu uzeli čitav plen.Ā
Čelo tabele posle danaÅ”njeg nepotpunog kola je izmenjeno, između vodećeg IMT-a i Partizana uglavio se Čukarički. U narednom kolu čekaju nas dva velika derbija, gostovanje lidera sa Novog Beograda ekipi Crvene Zvezde i duel Partizana i Čukaričkog u ĖZemuneluĖ.

IMT - PARTIZAN 2:2 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Radoičić Nenad. STRELCI: Simić 31. (a.g.) i Radojević 57.min (IMT), Alilović 66. i 81.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Cvetković, Bastaja i M.Jović (IMT), Jovanović, Roganović i Ćelić (Partizan). CRVENI KARTON: Janković 3.min (Partizan).
IMT: Mirković, Oros (S.Jović) (Milutinović), Konstantinov, Tripković, Bastaja (Krstović), M.Jović, Krstić, Radojević (Keser), Golubović, Popović (Vukomanović), Cvetković.
PARTIZAN: RadulaÅ”ki, Ćelić, Roganović, Simić (Popović), P.Petrović, Alilović (Totić), Jovanović (Tadić), M.Petrović, Janković, UgreÅ”ić (Ćuk), Mirčetić (DoÅ”lov).