OFK VrŔac
Mladost (L)
"Traktor" u petoj brzini protiv Ŕampionskog "parnog valjka"

Traktoristi" su imali čast da prvi ugoste novog omladinskog Ŕampiona na svojoj "Old tractor Areni" u nedeljnom matine terminu.

Da li je ta činjenica momcima u crvenim dresovima okovala noge, tek nakon samo 17 sekundi igre Partizan dolazi u vođstvo preko PetruÅ”ića. Brzo su se domaći pribrali, a Vukić u 6. minutu odbijenu loptu od golmana Partizana nakon Å”uta Ognjenovića sa svega 5 metara Å”alje visoko iznad gola. Erić se odbranom istakao i u 10. minutu posle rezantnog udarca Å edraka sa petnaestak metara, mreža gostiju je ostala da miruje.

Domaći izjednačuju u 16. minutu golom Å edraka iz kaznenog udarca, prethodno je Mirčetić nepropisno zaustavio Madubu u svom Å”esnaestercu. Mogli su gosti brzo da odgovore, u 21. minutu sam pred golmanom IMT-a naÅ”ao se PetruÅ”ić, prizeman udarac mu je nogom odbranio Vojvodić. Ekipe se periodično smenjuju u napadu, posle izjednačenja Partizan je preuzeo terensku inicijativu.

Malo zatiÅ”je potrajalo je do 35. minuta kada se na 13 metara od gola namestio Ognjenović, samo Å”to nije najbolje podesio niÅ”anske sprave pa je prebacio gol gostiju. Stojanović je sa iste udaljenosti tri minuta kasnije bio mnogo precizniji pogodivÅ”i raÅ”lje i doveo "traktoriste" u vođstvo. Sjajno prvo poluvreme domaći igrači su zaključili joÅ” jednim pogotkom u 44. minutu. Ognjenović je izveo korner, na petercu se sam kao duh naÅ”ao Ukačukvu i loptu "zakucao" u mrežu.Ā

Rapsodija momaka u crvenim dresovima nastavljena je u 48. minutu, strelac četvrtog pogotka za IMT bio je Krstić lepim lob udarcem. Potom Erić u 53. minutu spaÅ”ava goste joÅ” veće blamaže odbranivÅ”i Å”ut Ognjenovića iz blizine. Izgleda da se Å”ampionska titula malo viÅ”e proslavljala prethodnih dana, jer se igra Partizana raspukla poput mehura.

U 60. minutu je već ogromnih 5:1, divan prodor i asistenciju Krstića u pogodak je pretvorio Å edrak, gosti su potpuno deklasirani. Zatim lepu akciju Å edraka i Ukačukvua ovaj potonji ne realizuje u 75. minutu, izaÅ”ao je sam pred gol gostiju, ali je loptu poslao pored stative. Spustili su potom domaći ritam pa se igra do zavrÅ”etka meča odvijala uglavnom na sredini terena.Ā

Ovom visokom pobedom omladinci IMT-a su pokazali da sasvim zasluženo prvenstvo zavrÅ”avaju, iza Partizana i Crvene Zvezde, na trećem mestu. IMT u poslednjem kolu gostuje ekipi TSC-a, dok Partizan u svom "Zemunelu" dočekuje Brodarac.

IMT - PARTIZAN 5:1 (3:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Arnautović Nemanja. STRELCI: Å edrak 16. (k.u.) i 60, Stojanović 38, Ukačukvu 44. i Krstić 48.min (IMT), PetruÅ”ić 1.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Vukić i Ristić (IMT), Cimbaljević (Partizan).

IMT: Vojvodić, Vukmanović (Misić), Maduba, Beković, Obekpa (TeÅ”anović), Vukić (Karaman), Krstić (Čolić), Stojanović, Ukačukvu, Ognjenović (Ristić), Å edrak.

PARTIZAN: Erić, Ćelić, Mladenović (Vidaković), Tanasijević, PetruÅ”ić, Isailović (Trifunović), Ilić (Bebek), Krajnović, Cimbaljević (Petrović), Mirčetić (Sretenović), Nikolić.