26'
Fudbaleri Zlatibora poraženi od Proletera
05.08.2020 zlatiborpress.rs

Ekipa FK Zlatibora - foto: zlatiborpress.rs

U meču 2. kola Linglong Superlige Srbije fudbaleri Zlatibora su kao nominalni domaćini poraženi od novosadskog Proletera sa 2:0. Golove za pobednički tim postigli su Danilo Bacanović u 17. i Viktor Živojinović u 21. minutu, Å”to mu je treći gol u sezoni koja je praktično tek počela.

Čajetinski sastav tako je ostao bez bodova i posle dve odigrane utakmice u najjačem rangu, dok je Proleter, možda pomalo iznenađujuće, u oba meča ostvario pobede bez primljenog gola.

Podsećamo, utakmica je odigrana na ā€žGradskom stadionuā€œ u Užicu, gde će Čajetinci ove sezone dočekivati svoje protivnike u Superligi.

U narednom kolu Zlatibor će gostovati TSC-u, koji je danas kao gost savladao Rad sa 3:1, iako su od 21. minuta igrali sa desetoricom. Filip Babić bio je u sastavu tima TSC-a.

Novi Pazar je na svom terenu iznenadio Partizan (3:2), dok je Voždovac kao gost minimalnim rezultatom savladao Inđiju. Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita u duelu sa niÅ”kim Radničkim (3:0), Javor je istim rezultatom pobedio Napredak, Metalac je dobio Mačvu sa 2:1, Bačka je na svom terenu sa 3:1 poražena od Spartaka, dok je lučanska Mladost velikim preokretom pobedila kao gost Radnik u Surdulici sa 3:2. Pobednički gol je u sudijskoj nadoknadi postigao Đorđe Babić.

FK Zlatibor: Čupić, Jezdimirović, Stojić, Đakovac, Todorović, GliÅ”ović, Miličić, Janjić, Krstić, Ivanović, Radmanovac. Na klupi: Stailković, BjeloÅ”, Đokić, Stamenić, Ibrahim, Mirković, Vukić, Radović, NjeguÅ”. Trener: Predrag Ristanović

FK Proleter Novi Sad: Petrić, Mitrović, Jovanović, Bacanović, Mirosavljev, Vesić, Kovačević, Leandro, Ilić, Andrejević, Živojinović. Na klupi: Elesin, Pejić, Joković, Janković, MiloÅ”ević, Milenković, Kojić, Knežević, Papović, Galić. Trener:Branko Žigić