Žuti karton
43'
SLS: Čukarički - Zemun 4:1
04.12.2017 FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su posle preokreta na svom terenu Zemun sa 4:1 u 20. kolu Super lige. Golove za Čukarički postigli su Asmir Kajević u u 34. i 70. minutu, Samjuel Ovusu u 81. i Petar Jovanović u 86, a strelac jedinog pogotka za Zemun bio je Miroslav Lečić u 13. Čukarički je na deobi četvrtog mesta s Voždovcem, pošto sada oba tima imaju 35 bodova, a u narednom kolu gostuju Radničkom u Nišu.

Zemun je u 13. minutu poveo posle kornera s desne strane. Lopta je uz dosta sreće došla do usamljenog Lečića na drugoj stativi koji glavom samo ćušnuo u mrežu Belića. Čukarički je imao loptu u svojim nogama, stezao je obruč oko gola Zemuna. Dvaput je pretio Petar Mićin, bio je blizu izjednačenja, ali je lopta oba puta završila malo pored gola. Nakon odlične akcije u 34. minutu izjednačujući pogodak postigao je Kajević na asistenciju Docića kroz odbranu Zemunaca. Čuka je u poslednjem minutu prvog dela igre mogla do preokreta. Bogosavac je odlično povukao kontru, odigrao je dupli pas s Ovusuom, ali je u izgledonoj situaciji pravo u Šaranova.

Nastavila je ekipa Nenada Lalatović s inicijativom u drugom delu utakmice, a ponovo je Mićin u 55. minuti bio blizu gola, ali je njegov šut u poslednji čas zakačio jedan defanzivac Zemuna i izbacio u korner. U 65. minutu oprobao se i Kajević s ivice šesnaesterca, ali je šutirao pravo u Šaranova. Šef struke u 66. minutu u igru je umesto Mićina uveo Nenada Adamovića, a ovaj je četiri minuta kasnije probio po levoj strani, oštro centrirao po zemlji i pronašao Kajevića na drugoj stativi koji je loptu prosledio u gol Zemuna. Pitanje pobednika rešio je Samjuel Ovusu u 81. minutu, kada mu se lopta posle jednog šuta vratila, a on ju je glavom s dva metra savladao Šaranova, da bi konačan rezultat postavio Petar Jovanović u 86 posle sjajnog šuta s ivice kaznenog.

Čukarički: Belić, Crnomarković, Docić (od 55. Milojević), Drinčić, Bojić (od 82. minuta S. Jovanović), Kajević (34. minut i 70.), Kopitović, Mićin (od 66. Adamović), Ovusu (81. minut), P. Jovanović (86. minut), Bogosavac.