Drina i dalje bez uspjeha protiv Željezničara

Drina ni nakon šest utakmica ne zna za slast pobjede protiv Željezničara. Sarajlije su ovaj put u Zvorniku slavile 0:2.

Miroslav Stevanović na meču protiv Drine / foto: Igor Golubović

Bila je Drina tokom čitave utakmice ravnopravan, a na momente i bolji, rival ali je iskustvo gostujuće ekipe odlučilo susret.

Dvadeset početnih minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, a prvu priliku propuštaju domaći kada Vasić slabo zahvata loptu te je šalje pored gola. Gosti u 16. minuti prijete preko Bogičevića.

Drina nakon toga preuzima terensku inicjativu, ali bez opasnosti po gol gostiju. U samom finišu prvog poluvremena prvo Stevanović prejako centrira te šalje loptu pored gola, a potom i Memija šutira pravo u golmana Erića.

I kad se čekao kraj prvog poluvremena Željezničar dolazi do vođstva. Igrač koji je ponikao u Drini Miroslav Stevanović koristi jednu odbijenu loptu i sa ivice peterca šalje loptu iza leđa Filipa Erića. Iz poštovanja prema svom nekadašnjem klubu Stevanović nije proslavio pogodak.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao gostima. Solidne prilike na početku poluvremena propuštaju Lendrić i Hodžurda.

U 66. minutu Željezničar dolazi do 0:2. Bekrić je sa ivice šesnaesterca uputio udarac pravo u Erića, koji loptu kratko odbija, a na pravom mjestu je Ivan Lendrić kome nije bilo teško postići gol.

Do kraja utakmice Drina je bezuspješno pokušavala postići utješni gol, ali promjene nije bilo. U narednom kolu Drina će gostovati posl,ednjeplasiranoj ekipi na tabeli Veležu.

DRINA - ŽELJEZNIČAR 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 M. Stevanović (45), 0:2 Lendrić (66).
Stadion: Gradski u Zvorniku.