SLI: Topličanin - Jedinstvo (P) 2:0
26.04.2009 Marija Kostić

Ovo je bila veoma bitna utakmica za Prokupačke fudbalere i ozbiljno su krenuli još od prvog minuta meča.U toku prvog poluvremena su dominirali,veoma lako su stvarali šanse i igrali veoma lepo za oko, tako da Paraćinci nisu ozbiljno zapretili golmanu Gligoviću. Prokupčani su prvu priliku imali u 6.minutu, Jovanović šutira na gol, lopta nije išla u okvir gola ali je malo falilo da je u gol skrene Dinčić. Onda u 17.minutu Dinčić sjajno proigrava Kostića, ovaj ubacuje loptu Marjanoviću koji se ne snalazi najbolje. I onda u 20.minutu sjajna akcija, Mijalković prolazi, šutira, pogađa stativu, lopta se odbija do Jovanovića koji je glavom ubacuje u mrežu gostiju.U 35.Dinčić sjajno prolazi po desnoj strani,dobacuje loptu Jovanoviću koji biva oboren u šesnaestercu i dosuđen je penal u korist domaćina. Na belu tačku loptu postavlja kapiten Jović i bio je precizan, tako da su Prokupački fudbaleri na petnaestominutni odmor otišli sa dva gola prednosti.
U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, da bi domaći ponovo pri kraju meča preuzeli inicijativu. Najbolju šansu u ovom delu susreta je imao danas odličan Jovanović, ali je dugo oklevao pri šutu i nije ozbiljno ugrozio gol.U poslednjem minutu meča Ničić je oboren u šesnaestercu gostiju,ali sudija je ocenio da prekršaja nije bilo, iako je pre toga svaki prekršaj domaćih sankcionisao i podelio je čak šest žutih kartona.
Veoma važna pobeda Prokupčana u borbi za opstanak,vidi se veliki napredak u igri, a za to je najzaslužniji novi trener Ilić.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 200. Sudija: Jovanović (Niš). Strelci: 1:0 Jovanović u 20. minutu i A.D.Jović u 35.minutu. Žuti kartoni: Kostić, Paunović, A.D.Jović, Vuković, Milovanović, Ničić.