Kiša golova u Kuršumliji

ŽFK Kolibri odigrao je danas pred domaćom publikom drugu  prvenstvenu utakmicu Prve lige za žene i zasluženo slavio sa 5:3 (1:2) nad novim ligašem Radničkim 2013 iz Rudovaca kod Lazarevca. Reprezentativka Biljana Bradić postigla je tri gola a po jedan Jelena Gilić i Olivera Milanović. Strelci za goste bili su Tea Prvulj (dva) i Nikolina Milisavljević.

U vrlo borbenoj utakmici Kolibri je pokazao da je bolja i kvalitetnija ekipa. Prve u vođstvo došle su gošće, preko Tee Prvulj u 10. minutu a ista igračica bila je strelac i u 40. minutu. Ubrzo nakon postignutog gola Bilja Bradić izvela je slobodan udarac a na odbijenu loptu natrčala je Olivera Milanović i pogodila prečku. Usledila je serija šansi za Kolibri ali golman gostujuće ekipe je odlično branio. Zatim je usledila serija golova Bilje Bradić u 26., 51. i 65. minutu. Nikolina Milisavljević u 69. postiže izjednačujući pogodak (3:3). Samo minut kasnije u 70. Jelena Gilić dovodi Kolibri u vođstvo a Olivera Milanović, koja je nedavno diplomirala na Vojnoj akademiji, u 90. minutu postavlja konačan rezultat 5:3. Sudija Marija Pršić pokazala je dva žuta kartona gošćama.-Nisam zadovoljan prvim poluvremenom jer nismo realizovali nekoliko šansi, dok je u drugom poluvremenu išlo je sve kako treba. Sjajne su bile Bilja Bradić, Jelena Gilić, Olivera Milanović, kao  i ostale igračice. Sledeći meč igramo u Jagodini ali za dve nedelje, jer sledi pauza zbog utakmice reprezentacije -  rekao je Topličkim vestima Vladimir Čavić, trener ŽFK Kolibri.