Jedinstvo bolje od Zgodačice

U derbiju opštinske lige grupa Morava, Fk Jedinstvo - Fk Zgodačica 2:1. Dve ekipe iz Godačice su odigrale veoma dinamičnu i dobru utakmicu. "Gosti" su došli prvi do vođstva, iskoristili nesmotrenost posle prekida i materijalizovali prvu i jedinu šansu u prvom poluvremenu. Od tog trenutka su domaćini još odlučnije krenuli ka golu gostiju ne bi li izjednacili. Nije se dugo čekalo a opet je bilo uzbuđenje nakon prekida, slobodan udarac je izveo Dejan Petrović, golman Zgodačice Virijević odbranio njegov udarac ali je na loptu natrčao Terzić i smestio je u gol gostiju za 1:1. Već u sledećem napadu Jedinstvo je moglo do preokreta. Slobodan udarac sa dvadesetak metara je izveo Geret (Srećko Ivanović) u stilu Realovog najskupljeg pojačanja, ali se prečka isprečila i odvela igrače na pauzu sa miroljubivih 1:1. Drugo poluvreme je bolje počeo domaći tim i posle nekoliko dobrih napada usledio je preokret. Veoma lepo zamišljenu akciju je iskoristio neumorni i uvek raspoložen za igru, omaleni Miloš Milenković. Sjajnim udarcem iskosa uspeo je da savlada Virijevića i donese na radost mnogobrojne publike prednost Jedinstvu. Nakon tog pogotka vidjene su dve dobre prilike za goste, ali nisu iskorišćene. Malo su i sreće imali domaćini ali sreća prati hrabre. Trebalo bi pomenuti i da su domaćini imali, kao i uvek, dobro raspoloženog i uvek trezvenog golmana Slavišu Mijailovića. Zaslužena pobeda Jedinstva na radost velikog broja navijača, koji su mogli uživati u lepoj igri svog tima.