Železničar
Radnik
IMT
Čukarički pobedom, jesen završio na četvrtom mestu

Nakon iznenađujućeg poraza od IMT-a kod kuće pre četiri dana i promenljivih igara ove jeseni Čukarički je pobedom nad gostima iz Lučana sezonu završio na ipak solidnom četvrtom mestu. Mladost je bila sve samo ne lak zalogaj, sa veoma iskusnim timom zasluženo zauzima gornji deo tabele i danas se na Banovom brdu predstavila kao tvrd orah iako je veći deo utakmice odigrala sa igračem manje.

Čukarički je vrlo brzo došao u vođstvo, igrao se 7. minut kad je Endiaje na petercu lepo primio loptu upućenu od strane Adžića i rutinski kraj nemoćnog Stamenkovića poslao u mrežu. U 15. minutu nakon intervencije iz VAR sobe isključen je gostujući igrač Ćirković zbog namernog igranja rukom kao zadnji igrač, što glavni sudija u prvi mah nije sankcionisao. Brojčanu prednost domaći umalo da valorizuju par minuta kasnije, ali je lopta posle šuta Adžića sa 22 metra odsela na prečki.

Čukaričani u nastavku imaju više od igre, Ivanović u 19. i 22. minutu iz izglednih prilika šutira pravo u Stamenkovića, utakmica je lagano mogla da bude odlučena već posle prvog kvartala. Najlepša akcija u dotadašnjem delu igre viđena je u 27. minutu, kada je posle duplog pasa Kovača i Cvetkovića ovaj prvi ostao sam pred golom Mladosti, ponovo je uspešniji bio golman Stamenković. Golman Lučanaca se nalazi kao na strelištu, Miladinovićev šut sa ivice kaznenog prostora u 33. minutu izvadio je iz rašlji. Domaći su nastavili sa promašajima, na asistenciju Kovača u 40. minutu mlađani Cvetković nije uspeo da pogodi okvir gola sa svega 7-8 metara udaljenosti. Cvetković najzad postiže pogodak za Beograđane u 43. minutu kada ga je Luka Adžić loptom pogodio u trepavicu, za rezultat na poluvremenu 2:0.

˝Brđani˝ i u nastavku ˝terorišu˝ gol gostiju, Kovač u 47. minutu iz polukruga pogađa stativu, da bi pet minuta kasnije mladi Cvetković sa peterca šutirao pravo u naručje Stamenkovića. Igrač manje je baš predstavljao hendikep za Lučance, golman Stamenković je bio najzapaženiji u njihovim redovima, a još jednom se istakao odbranom kada je zaustavio snažan šut Adžića u 56. minutu. Miladinović u 64. minutu pogađa prečku, ostaje samo dva gola razlike za belo-crne, a po šansama je lagano mogao biti i dvocifren rezultat.

Miladinović je ipak bio strelac u 70. minutu, udarcem sa preko 20 metara loptu je smestio u rašlje za 3:0. Igrači Mladosti su se borili koliko su mogli, uspeli su do kraja utakmice da zatvore sve prilaze svom golu i da dožive častan poraz. Prolećni deo prvenstva ˝brđani˝ otvaraju utakmicom protiv  fenjeraša Radnika u Surdulici, a Lučanci protiv Vojvodine u Novom Sadu.

ČUKARIČKI - MLADOST 3:0 (2:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Obradović Nikola. STRELCI: Endiaje 7, Cvetković 43. i Miladinović 70.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Sisoko (Čukarički), Tumbasević (Mladost). CRVENI KARTON: Ćirković 15. min (Mladost).
ČUKARIČKI: Belić, Kovačević, Ivanović (Janković), Adžić (Sing), Sisoko (Stojanović), Jovanović (Serafimović), Miladinović, Nikčević (Rogan), Endiaje, Kovač, Cvetković.
MLADOST: Stamenković, Milošević, Tumbasević (Radivojević), Sremčević (Ćirić), Joksimović, Varjačić, Ćirković, Udovičić (Silue), Leković, Frajdej (Veličković), Mirić (F.Žunić).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Mladost (L)