Voždovac
Radnik
Kolubara
Čukarički rutinirao Mladost

Poslednji meč 9. kola igra se na Banovom brdu gde je gost Čukaričkog ove godine iznenađujuće slaba Mladost iz Lučana. Brđani su mogli do vođstva u 6. minutu, nakon prodora i lepog dodavanja Adžića, kapiten Docić je bio zamalo neprecizan šutem sa ivice kaznenog prostora. Dva minuta kasnije sa slične udaljenosti udarac je oprobao Mijailović, lopta je završila u naručju golmana gostiju Samčovića.

Do vođstva ipak prvi stiži gosti u 10. minutu. Akcija je potekla od Jojića ka Gordiću, ovaj je loptu prosledio ka Bojoviću koji je sa par metara ćušnuo u gol. Čukarički je odmah spremio odgovor, Tošić u 15. minutu sa desetak metara snažno šutira, Samčović brani, zatim u nastavku akcije Ovusu centrira, a Badamosi iz ne baš lake pozicije sa penaltika glavom loptu šalje u donji levi ugao za 1:1. Potpuni preokret je nastupio u 20. minutu, ovaj put Mijailović je uputio centaršut, a Badamosi iskoristio neodlučnost gostujućeg golmana i sa 4 metra loptu glavom prosledio u mrežu.

Čukarički igra poletno, igrači su se rastrčali po terenu, a Ovusu u 23. minutu, nakon što je nanizao dva protivnička igrača, šutira sa oko 18 metara, lopta je prohujala tik kraj stative. Posle malog zatišja Badamosi je u 42. minutu zahvatio loptu poluvolej udarcem sa 12-13 metara iskosa, ovog puta nije imao sreće da bude precizan kao u prethodnim akcijama. Na isteku prvog minuta nadoknade i gosti su mogli do rezultatske promene, Dunđerski je dubinskom loptom pronašao Bojovića na petercu, njegov udarac glavom ipak nije bio najprecizniji.

Posle samo pedesetak sekundi u nastavku Bojović je na centaršut Radivojevića mogao da izjednači rezultat, ali je šutirao glavom sa 8 metara pravo u dobro postavljenog Belića. Agilniji su gosti, žele da vrate aktivan rezultat, ali u trenucima nadmoći primaju i treći gol. Ovusu je dugo vukao loptu i stigavši na 22 metara od gola Lučanaca opalio po njoj, ona je završila u gornjem levom uglu.

Ne gube moral gostujući igrači, nastavljaju sa ofanzivnom igrom, ali su pored čvrste odbrane Čukaričkog nemoćni da iskažu svoje realizatorske sposobnosti. Za to vreme Ivanović je pripretio udarcem sa preko 25 metara u 86. minutu, lopta je završila koji centimetar iznad prečke gostiju. Na kraju zaslužena pobeda domaćih kojom su došli na deobu  4. mesta sa Vojvodinom i TSC, a za vikend gostuju u Surdulici, dok Mladost dočekuje komšije iz Ivanjice.

ČUKARIČKI - MLADOST 3:1 (2:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Minaković Nenad. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Rijavec Nikola. STRELCI: Badamosi 16. i 20. i Ovusu 64.min (Čukarički), Bojović 10.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Ovusu (Čukarički), Milošević i Ješić (Mladost).
ČUKARIČKI: Belić, Tošić, Kovačević, Docić (Lukić), Stevanović, Adžić (Rogan), Badamosi (Spasojević), Puškarić, Mijailović, Lučić (Ivanović), Ovusu (Petković).
MLADOST: Samčović, Milošević, Dunđerski (Udovičić), Babić, Jojić, Semjuel (Sremčević), Gordić (Radivojević), Leković, Ćirković, Ješić, Bojović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Mladost (L)