Voždovac
Banat
Mladenovac
PLS : Autogol Škrijelja rešio meč

Po vremenu, koje je karakteristično za neke afričke predele, snage su u okviru trećeg prvenstvenog kola odmerili Lučanci i ekipa sa Banovog Brda. Kada je glavni sudija Dejan Anđelković iz Kruševca označio početak meča, živa na termometru je prelazila četrdeseti podeok! Oko 200 ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu, odgledalo je sasvim prosečnu fudbalsku predstavu, koju je odlučio nesmotren potez Škrijelja, kada je glavom savladao sopstvenog golmana. Novi šef struke Mladosti, Neško Milovanović nije uspeo da razmrda ekipu, pa je ona ostala na začelju, bez poena na svom kontu. Pokazali su igrači u plavoj opremi određenu želju da dođu do trijumfa ali nisu imali dovoljno hrabrosti i umeća u povoljnim situacijama, pa je mreža Ristića ostala netaknuta.

Uvodni momenti duela, doneli su domaćima kazneni udarac, već u 6. minutu. Nepropisno je zaustavljen Useni i sasvim opravdano arbitar pokazuje na penaltik. Lopti je prišao kapiten Vasić ali je njegov prizeman udarac završio pored desne stative gola „Brđana“. Posle promašenog penala, domaći nastavljaju sa inicijativom ali bez prave završnice. Igrao se 19. minut kada je Useni oprobao udarac sa 25 metara ali Ristić je siguran. Tri minuta kasnije omaleni Slavoljub Srnić, udarcem glavom, pogađa prečku gola Pustinjakovića. Pokušao je, štoper Mladosti, Milunović da iznenadi čuvara mreže Beograđana ali je tukao glavom pored stative. Igrao se 24. minut.

Do kraja prvog dela, nije viđeno ništa značajnije, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom 0-0. Početak drugih 45 minuta, donosi „zicer“ za Misdongarda, koji izlazi sam pred Ristića ali golman vrhovima prstiju skreće udarac Afrikanca u korner. Ključni detalj meča zbio se u 57. minutu, kada su Beograđani došli do prednosti ni krivi ni dužni. Gosti su ispucali loptu sa svoje polovine pred šesnaesterac Lučanaca, gde nije bilo nikoga sem Škrijelja i Pustinjakovića. Nesporazum pomenute dvojice igrača završio se autogolom!Škrijelj je glavom zahvatio loptu u nameri da je doda golmanu, međutim nije primetio da je on napustio peterac, pa je lopta preletela čuvara mreže i odsela u golu! Posle tog momenta, ekipa Čukaričkog je pojačala defanzivu i bez većih problema sačuvala vođstvo, nakon poklon gola. Sem pokušaja rezerviste Grujičića u 81. minutu i Usenija u 84. minutu, nije se dogodilo ništa vredno pomena. Oba udarca su upućena sa distance i završila su van okvira gola.

Nakon trećeg kola, Mladost ostaje na začelju bez bodova, dok su gosti novim trijumfom pokazali da se i na njih mora računati, kada se bude „krojio“ gornji deo tabele.