SLZ: Sloga(PM) - Mačva - Fudbal opet pobedio

Protekli vikend u Opštini Petrovac na Mlavi, što se fudbala tiče obeležile su dve utakmice, o kojima će se dugo pričati. U nedelju pre podne u 11 sati na stadionu "Sloge" odigran je derbi Srpske lige "Zapad" između lidera na tabeli petrovačke Sloge i trećeplasirane ekipe na tabeli šabačke Mačve, koja je doskora bila odmah iza na tabeli i bila jedna od ekipa koja se borila za titulu. Posle nesrećnog poraza na svom terenu od Mladog radnika iz Požarevca, u Petrovac su izašli na megdan domaćinu sa imperativom pobede.

Svi potrebni uslovi za fudbalski spektakl su bili tu. Dve odlične ekipe, dve hiljade gledalaca na tribinama, prvoklasna sudijska trojka na čelu sa Danilom Mihajlovićem iz Vranja, a pomagali su mu Dalibor Đurđević iz Kruševca i Srđan Milutinović iz Niša, sve sudije sa međunarodne liste. Njihovo suđenje u ovom derbiju je bio javni čas iz ponašanja i suđenja ovakvih utakmica, znači vrhunsko. Teren i vremenski uslovi u Petrovcu na Mlavi, oblačno ali prijatno vreme, idealni.

Takvi uslovi omogućili su sjajnu i neizvesnu fudbalsku predstavu u kojoj je ekipa Mačve do 52. minuta bila bolji rival na terenu i samo zahvaljujući domaćem golmanu Glintiću, gosti iz Šapca nisu stekli prednost. A onda je gostujući trener Vilotić napravio "medveđu" uslugu svojoj ekipi, zbog neprastanih protesta (već je bio opomenut u prvom poluvremenu) isključen od strane glavnog sudije Danila Mihajlovića i to u jeku najvećih napada šapčana i time "ubio" svoju ekipu, koja je posle toga pala, što je prouzrokovalo isključenje iskusnog Samurovića zbog drugog žutog kartona u 58. minutu.

Od tog momenta domaća ekipa počinje da dominira terenom i stvara šanse, ali je i golman gostiju Radukić bio na visini zadatka. A onda još jedna glupost šabačkih odbranbenih igrača u 73. minutu, kada su bez veće potrebe napravili nehotičan prekršaj u kaznenom prostoru, a sudija Mihajlović bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Ovaj KU izazvao je malo dileme kod svih na stadionu, jer se nije najbolje videlo šta se dogodilo, ali pregledom snimka utvrđeno je da je čist ko suza i da glavni sudija uopšte nije pogrešio. Saplitanje jeste bilo nenamerno, ali domaći igrač je sprečen u nastavku akcije, tako da dileme nema. Uspešna realizacija Srđana Pavlova, donela je Slogi 6 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Mladi radnik iz Požarevca, koji je kiksnuo na svom terenu u susretu sa ekipom Partizan iz Bumbarevog Brda i odigrao samo 0 : 0.

Veličanstven ambijent, sportsko navijanje, dve odlične ekipe koje su želele da se nadigravaju, odlično suđenje, samo potvrđuje onu staru izreku " da na kraju fudbal uvek pobedi" i da sve nefudbalske priče padaju u vodu. Sigurno će sličan ambijent u Petrovcu biti i na utakmici sa Mladim radnikom koja se igra 26. maja, a pobedom bi Sloga mogla da proslavi ulazak u veći rang, Prvu ligu Srbiju, što će biti najveći uspeh u istoriji bitisanja petrovačkog kluba. Grehota bi bilo ne pomenuti i derbi susret Braničevske okružne lige koji se istog dana odigrao, samo u popodnevnim satima u obližnjem Šetonju, između 2. i 1. na tabeli, odnosno Omladinca iz Šetonja i požarevačkog Železničara, koji je već obezbedio plasman u Zonu "Dunav". Takođe inzvanredna utakmica, na odlično pripremljenom zelenom tepihu, bez takmičarskog značaja, ali veoma dobrog kvaliteta, visokg ritma sa obiljem šansi za postizanje pogodaka na obe strane. Što je rezultat na kraju bio samo 1: 0 za domaćina, (realan rezultat je trebao biti 5: 6) isključivi krivci su odlični vratari obeju ekipa, koji su branili nemoguće. Na kraju utakmice predivna slika za pamćenje, kada su mahom domaći navijači aplauzom nagradili aktere prave propagande fudbala. Samo da napomenemo da je utakmica završena bez ijedne opomene i grubljeg starta na terenu.

Još jednom je pobedio fudbal i samo možemo poželeti da ovakvih utakmica u narednom periodu bude što više, jer će onda još više pravih ljubitelja fudbala dolaziti da gledaju prave utakmice.

Bane 2 : 1 Rudar
Polet (LJ) 4 : 3 Radnički Stobeks
Vujić Valjevo 1 : 2 Sloboda (Č)
Šumadija (A) 0 : 0 Pobeda
Jasenica 1911 0 : 0 Železničar
Krušik 4 : 2 Seljak
Sloga (PM) 1 : 0 Mačva
Mladi radnik 0 : 0 Partizan (BB)