Riđičani u minut do dvanaest

Juče је u Riđici оdigranа prvenstvena utakmica 24. коlа PFL Sombor у којој su sе sastali domaći Graničar i Omladinac iz Bukovca. Na odličnom travnatom tepihu pred stotinak gledalaca odigrana je prava prvenstvena utakmica koja je odlučena u poslednjim trenutcima ovog zanimljivog meča.

Bukovčani su u Riđicu došli sa pet vezanih poraza i opredeljeni da bunkerom, čvrstom odbranom i brzim kontrama pokušaju da prekinu ovaj niz. Sa druge strane domaća ekipa koja se grčevito bori za opstanak nije imala drugog izbora sem pobede. Sam početak je nagoveštavao da će utakmica biti neizvesna do kraja. Domaća ekipa је bila oslabljena neigranjem Bajaia i Miškovića, dva veoma bit na igrača za ovu ekipu. U prvom poluvremenu gosti nisu uspeli da stvore ni jednu šansu dok su domaći imali nekoliko šuteva prema vratima Dubravca ali bezuspešno.

Na odmor se otišlo bez pogodaka. U nastavku utakmice domaća ekipa je krenula odlučnije i stvorila nekoliko veoma izglednih prilika ali Gagić koji je zamenio indisponiranog Žeželja, te Rakić i Cvetičanin nisu imali dovoljno prisebnosti u odlučujućim momentima da savladaju Dubravca. I umalo da stigne kazna. Gosti iz tri brze kontre umalo da stignu do pogotka koji bi verovatno značio i pobedu. Najpre je Mišković šutirao sa desetak metara, ali je Đurđević odličnom intervencijom spasao pogodak, zatim u sledećem napadu isti igrača tuče snažno ali visoko preko vrata i onda posle prodora Miškovića po desnom boku i ubačene lopte u peterac domaće ekipe Dujmović promašuje ono što je teže promašiti nego pogoditi. Sa svega pet metara šalje loptu pored praznih vrata u gol aut. Sve se to događalo u periodu od 80. -85 minuta. Ti promašaji kao da su ulili dodatnu energiju domaćoj ekipi koja počinje sa opsadom gola Dubravca.

I napokon kada su svi već počeli gubiti nadu Gagić sa ivice šesnaesterca ubacuje loptu u srce kaznenog prostora gostiju gde lopta uz put kači nekoga od gostujućih igrača i dolazi i Rakića kojim je šalje u mrežu i donosi neopisivu radost za domaću ekipu i stotinak navijača. Sudija ove utakmice je nadoknadio izgubljeno vreme za četiri minuta, а u 92. minuti Cvetičanin skoro sa centra igrališta povlači brzu kontru, zaobilazi Kovačića, a zatim i Dubravca i šalje loptu u prazna vrata za konačnih 2: 0. Graničar je tako sasvim zasluženo na kraju ipak osvojio veoma važna tri boda u borbi za opstanak dok su Bukovčani šestim uzastopnim porazom, šest kola pre kraja došli u nezavidnu situaciju.

Graničar se pobedom pomerio za jedan stepenik gore na tabeli, a već u nedelju opet novo iskušenje jer dočekuju još jednu ekipu koja se bori za opstanak Kordun iz Kljajičeva.

Stadion FK Graničara u Riđici. Gledalaca 100. Sudija Vračar Zoran iz Sombora, pomoćnici Veinović Nedeljko i Kuti Ivo obojica iz Apatina, delegat Nimak Nevesin iz Sombora.
Strelci za Graničar: Rakić u 89' i Cvetičanin u 90+2 minutu.
Žuti kartoni: Oluić i Gagić /Graničar/, Đurđev, Berić, Rončević, Berleković i Mišković/Omladinac/.

Sastav: GRANIČAR- Đurđević, Radojčić, Klinac /оd 80'Miloš Gnjatović/, Lalić, Oluić, Nemanja Kožul, Rakić, Marko Gnjatović/оd 70'Simić/, Žeželj/оd 67'Gagić/, Torbica, Cvetičanin.
OMLADINAC- Dubravac, Miloš Mijić/оd 53'Berleković/, Drezgić, Maričić, Berić, Kovačić, Mijić Nemanja, Đurđev, Dujmović/оd 77'Rončević/, Trkulja i Mišković.