Zvedini omladinci "polupali lončiće"

Omladinci Crvene zvezde su dočekali rivala iz Gornjeg Milanovca, sa mislima na Monako i treće kolo Lige šampiona za mlade. Nisu otvorili utakmicu u željenom ritmu, tehničku inferiornost gosti su nadomestili čvrstom igrom i borbenim duhom.

Metalac je držao nulu do 22. minuta kada je Manojlović sa 18 metara uzdrmao prečku, a na odbijanku natrčao Tošić i savladao Kovačevića. Preostali deo do odmora, domaći nisu iskoristili da povise prednost, pa su na odmor otišli sa minimalcem.

U nastavku gol iz svlačionice, posle nepuna dva minuta igre crveno-beli su duplirali prednost pogotkom Rankovića i "ubili" neizvesnost oko pobednika. Tek tada su i gosti počeli da igraju i sve češće prelaze na protivničku polovinu, međutim nisu nijednom ozbiljnije ugrozili Bekonju.

Crvena zvezda igra tek toliko koliko treba, a preko rezerviste Tasića u 77. minutu stiže i do trećeg pogotka. Najlepši gol na utakmici delo je Kostova u 81. minutu, lopta se nakon njegovog šuta sa dvadesetak metara zarila pod prečku za konačnih 4:0.

Nakon duela sa Monakom, koji se inače igra u utorak od 13 sati, Zvezda će se narednog vikenda u prvenstvenom duelu susresti sa Grafičarem, dok Metalac dočekuje Partizan.

CRVENA ZVEZDA - METALAC 4:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Arnautović Nemanja. STRELCI: Tošić 22, Ranković 47, Tasić 77. i Kostov 81.min (C.zvezda) ŽUTI KARTONI: Gudelj i Kostov (C.zvezda), Jevtović i Mitrović (Metalac).

CRVENA ZVEZDA: Bekonja, Stojković (Tasić), Ristovski, Roganović, Ranković, Teofilović (Markočević), Tošić (Vasilić), Ramadani (Kostov), Gudelj, Tegeltija, Manojlović (Mladenović).

METALAC: Kovačević, Vasiljević, Jevtović (Milinković), Frlog (Bojović), Kolarević, Nikolić (Vukadinović), Kaličanin, Knežević (O.Petrović), Kecović, V.Petrović, Mitrović (Rakonjac).

Čukarički : Vojvodina
Novi Pazar : Mladost (L)
Voždovac : OFK Beograd
Trayal : RFK Grafičar
Crvena zvezda 4 : 0 Metalac